2022-02-19 19:02:18

Orlen Wisła Płock spodziewanie pokonała Handball Stal Mielec

W sobotni wieczór Handball Stal Mielec zmierzyła się z trudnym przeciwnikiem, jakim jest Orlen Wisła Płock. Nasz jedyny przedstawiciel w PGNiG Superlidze przegraŁ. Wyjątkowo mecz odbył się w Powiatowym Centrum Sportu w Staszowie za sprawą partnera mieleckiego klubu- Enea Elektrownia Połaniec S.A.

Zdecydowanym faworytem od początku była ekipa z Płocka, która wielokrotnie zdobywała tytuł Mistrza Polski. Jako pierwszy na listę strzelców w Staszowie wpisał się gracz Handball Stali Mielec, a początkowa liczba trafień była zdecydowanie wyrównana.

Mielczanie grali szybko i nie zawodzili skutecznością. Świetnie spisywali się przede wszystkim Paweł Wilk i Marko Nikolić, którzy skutecznie rzucali ze skrzydeł. Spodziewanie jednak do ataku ruszyła Orlen Wisła Płock, stale budując przewagę nad rywalem. Do 30 minuty spotkania rzucili aż osiem bramek, a do przerwy uzyskali wynik 18-13.

Podopieczni trenera Xaviera Sabate w drugiej połowie ponownie pokazywali swoją dominację ‘’odskakując’’ bezpiecznie rywalowi. Pomimo chęci, Handball Stali Mielec nie mogła odnaleźć odpowiedniego rytmu gry. Tak satysfakcjonujący początek całego spotkania w drugiej połowie okazał się już odległym wspomnieniem.  Faworyci spotkania, gracze Orlen Wisła Płock pewnie zwyciężyli, kończąc spotkanie wynikiem 37-25.

Handball Stal Mielec – Orlen Wisła Płock 25-37 (13-18)

Handball Stal Mielec: Dekarz, Procho – Pribanić 4, Graczyk 4, Misiejuk 4, Nikolić 4, Wołyncew 3, Wilk 3, Osmola 1, Smolikow 1, Sobut 1, Wojdak, Nowak, Puljizović.

Orlen Wisła Płock: Morawski, Witkowski – Lucin 8, Czapliński 6, Serdio 5, Fernandez 4, Kosorotov 4, Daszek 3, Komarzewski 2, Mihić 2, Krajewski 2, Mindegia 1, Zhitnikov, Susnja, Daćko, Terzić