2022-02-19 19:02:57

Księżak Łowicz pokonany przez Rawlplug Sokół Łańcut

W sobotni wieczór koszykarze Rawlplug Sokół Łańcut podjęli walkę z Księżakiem Łowicz w ramach Suzuki 1. ligi koszykówki.  Spotkanie odbyło się na Hali Sportowej w Łowiczu. To ostatni mecz ekipy z Łańcuta przed dwutygodniową przerwą w grze.

Początek spotkania był zdecydowanie korzystniejszy dla drużyny Rawlplug Sokoła Łańcut, którzy pewnie budowali przewagę w pierwszych minutach. Gracze Księżaka Łowicz starali się nadrabiać stracone punkty, jednak ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się 17-23 dla zespołu Łańcucian.

W drugiej kwarcie nadal tempo dyktowali ‘’żółto-czarni’’ i to oni byli skuteczniejsi. Stale budowali wypracowaną przewagę z pierwszej części spotkania. Gracze z Łowicza popełniali błędy rzucając niecelnie i notując kilka strat, co dało łącznie już 13 punktów do odrobienia.

Trzecia i czwarta kwarta łudząco przypominały te poprzednie.  Po przerwie ekipa z Łańcuta kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie i utrzymywała bezpieczną przewagę. Księżak nie poddawał się i starał się gonić rywala, jednak ich strata punktowa była zbyt duża. Rawlplug Sokół Łańcut nie pozwolił sobie na wyrwanie zwycięstwa z rąk, ostatecznie wygrywając 94-69.

Najwięcej punktów (16) w drużynie ‘’żółto-czarnych’’ zdobył Mateusz Szczypiński. Kolejny mecz z ich udziałem będziemy mogli zobaczyć dopiero po dwutygodniowej przerwie - 9 marca. Zmierzą się wtedy z SKS-em Starogard Gdański.

Rawlplug Sokół Łańcut- Księżak Łowicz 94-69 (23-17, 21-14, 23-17, 27-21)