2022-02-12 21:36:00

Eurobud JKS Jarosław ograł na wyjeździe Piotrcovię Piotrków Trybunalski

Eurobud JKS Jarosław wygrał w Piotrkowie Trybunalskim. Podopieczne Reidara Moistada w meczu 17. kolejki ograły Piotrcovię.

Wynik spotkania otworzyła Patrycja Królikowska, ale już po chwili wyrównała Katarzyna Kozimur. Do 19. minuty wynik oscylował wokół remisu. Od stanu 7-7 trzy bramki z rzędu zdobyły jednak szczypiornistki Eurobud JKS-u Jarosław, które na siedem minut przed końcem pierwszej połowy prowadziły 10-7. Tę trzybramkową przewagę utrzymały do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron, zespół Reidara Mostada jeszcze powiększył różnicę bramkową. Piotrcovia Piotrków Trybunalski raziła nieskutecznością, a Eurobud JKS wykorzystał to z zimną krwią. W 45. minucie po trafieniu Sylwii Matuszczyk było już 19-12 dla przyjezdnych. Ostatni kwadrans to przebudzenie piotrkowianek. Ciężar gry wzięła na siebie Joanna Waga, ale w pojedynkę nie była w stanie odwrócić losów spotkania. Wygraną gości przypieczętowała Ivona Mrden.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Eurobud JKS Jarosław 21-26 (10-13)

Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Sarnecka, Opelt – Drażyk 2, Klonowska, Oreszczuk 1, Trawczyńska 1, Majsak 3, Królikowska 3, Stanisławczyk, Jureńczyk, Grobelna, Trbović 1, Świerczek 3, Waga 7/5, Yashchuk

Eurobud JKS Jarosław: Durasinović, Kordowiecka – Balsam 7/4, Gadzina 4, Mrden 2, Matuszczyk 5, Nestsiaruk 4, Zimny 2, Strózik, Kukharczyk, Kozimur 2