2022-02-12 20:02:00

Pewne zwycięstwo Dzików Warszawa z Rawlplug Sokół Łańcut

W 24 kolejce Suzuki 1 ligi koszykówki zmierzyli się dziś Rawlplug Sokół Łańcut z drużyną Dziki Warszawa.  Tym razem zdecydowanie lepsza okazała się drużyna ze stolicy.

Dla Dzików Warszawa podróż do Łańcuta nigdy nie była łatwa. Warszawska drużyna na pierwszoligowym szczeblu ani razu nie zdołała wygrać z zespołem z Podkarpacia. Tym razem jednak ich los się odmienił i  gracze Dzików Warszawa pewnie pokonali koszykarzy Rawlplug Sokół Łańcut 93-68.

Początek pierwszej kwarty był bardzo wyrównany dla obu zespołów, jednak ostatnie minuty pokazały znaczną przewagę ‘’dzików’’. Druga kwarta przebiegała w bardzo podobny sposób, a gracze z Warszawy osiągnęli sporą nadwyżkę w stosunku do rywali, wygrywali już 53-31.

Zawodnicy Rawlplug Sokół Łańcut próbowali znaleźć optymalny moment, aby zaatakować przyjezdnych, jednak bezskutecznie. W kolejnych kwartach  spotkania goście nie pozwolili wyrwać sobie zwycięstwa z rąk i pokonali gospodarzy przewagą 25 punktów.

To dopiero druga porażka koszykarzy z Łańcuta poniesiona w tym sezonie na własnym parkiecie.

Rawlplug Sokół Łańcut - Dziki Warszawa 68-93 (19-28, 12-25, 21-24, 16-16)

Autor: Katarzyna Czarny