2021-11-11 20:11:16

SPEC Stal Łańcut wysoko pokonała LKS Igloopol Dębica!

SPEC Stal Łańcut (fot. Łukasz Żyła)
Stal Łańcut w okazałym stylu pokonała na własnym stadionie Igloopol Dębica 4-0. Goście nie znaleźli drogi do bramki nawet z rzutu karnego.

Dzisiejsza 17. kolejka wyjątkowo rozgrywana była w czwartek, z racji Narodowego Święta Niepodległości. Czasu na regenerację było nieco mniej, a kolejna kolejka już w sobotę i niedzielę.

Mecz nie zaczął się dobrze dla SPEC Stali Łańcut, gdyż już w 10. minucie boisko musiał opuścić najlepszy strzelec drużyny w tym sezonie - Patryk Róg. W jego miejsce wszedł wychowanek Stali Łańcut - Piotr Balawender, który w tym sezonie bramki jeszcze nie zdobył. Absencja pierwszego strzelca nie była jednak w tym meczu bolączką gospodarzy. W 22. minucie worek z bramkami rozwiązał Konrad Buć, a przy bramce asystował Mateusz Skała. 400 widzów zgromadzonych na stadionie przy ulicy Traugutta nie zdążyło jeszcze ochłonąć po zdobyciu gola, a po dwóch minutach kolejną bramkę zdobył Piotr Balawender, asystował mu Marcin Dudek. Do szatni Łańcucianie schodzili w dobrych humorach i z zaliczką dwóch bramek.

W drugą połowę lepiej mogli wejść goście z Dębicy, którzy już w 50 minucie wywalczyli rzut karny. Jak mawia jednak stare piłkarskie porzekadło “rzut karny to jeszcze nie gol”, o czym dosadnie przekonali się gracze Igloopolu Dębica. Na posterunku był Cezary Szpindor, który obronił strzał z 11. metrów. Interwencja bramkarza podbudowała zespół Stali Łańcut, która coraz śmielej atakował, aż w końcu na listę strzelców wpisał się Bartosz Góra, a drugą asystą popisał się Mateusz Skała. Ponownie jak w pierwszej połowie, gospodarze poszli za ciosem i drugi raz drogę do bramki znalazł Bartosz Góra, a asystował mu strzelec pierwszej bramki Konrad Buć.

SPEC Stal Łańcut jest niepokonana w dziewięciu kolejnych meczach, z czego w trzech ostatnich zdobywała 3 punkty. Pozwala to utrzymać 8 pozycję w tabeli z 29 punktami. LKS Igloopol Dębica przegrał drugie spotkanie z rzędu i z dorobkiem 18 punktów zajmuje 17 lokatę.

1-0 Konrad Buć (22), asysta Mateusz Skała
2-0 Piotr Balawender (24) asysta Marcin Dudek
3-0 Bartosz Góra (62), asysta Mateusz Skała
4-0 Bartosz Góra (65), asysta Konrad Buć

SPEC Stal Łańcut: Szpindor – Cwynar, Noga, Makowski, S. Paczocha, Góra (66. Bieniasz), Skała (76. Mach), P. Wójcik (68. N. Paczocha), Buć, Dudek (73. Walat), Róg (10. Balawender).