2021-11-11 19:19:00

Głogovia Głogów Małopolski rzutem na taśmę zremisowała z Ekoball Stalą Sanok

Dosyć niespodziewanie zakończył się mecz pomiędzy Głogovią Głogów Małopolski a Ekoball Stal Sanok. Gospodarze, stawiani w roli faworytów, zremisowali rzutem na taśmę z niżej notowanym rywalem, strzelając wyrównującą bramkę w 88. minucie.

Do meczu gospodarze przystępowali w roli faworytów. W poprzedniej kolejce wygrali na wyjeździe z Sokołem Kolbuszowa Dolna 2-0, a tabeli zajmowali pozycję wicelidera z 32 punktami na koncie. Dzisiejszy przeciwnik, Ekoball Stal Sanok tydzień temu zremisował bezbramkowo na własnym boisku z Karpatami Krosno. Piłkarze prowadzeni przez Piotra Kota po 16. kolejkach zdołali zdobyć zaledwie 18 punktów i żeby uniknąć walki o utrzymanie musieli poprawić swoją grę.

W pierwszej połowie spotkania piłkarze obu drużyn stworzyli niezłe widowisko, Mimo tego, żadna z ekip nie zdołała zdobyć gola dającego prowadzenie i do przerwy był bezbramkowy remis.

W drugiej połowie goście zaskoczyli gospodarzy. W 58. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą kapitana zespołu z Sanoka, Mateusza Tabisza. Ekipa z Głogowa Małopolskiego ruszyła do odrabiania strat, ale świetnie w bramce sanoczan spisywał się Mateusz Jagniszczak.

Gdy wydawało się, że dojdzie do dużej niespodzianki, gospodarze wyrównali. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, bramkę na wagę remisu strzelił, kapitan Konrad Hus.

Dla zespołu z Głogowa Małopolskiego remis w starciu z niżej notowanym rywalem jest rozczarowaniem. Goście natomiast, przed meczem z pewnością brali by punkt w ciemno, choć bramka zdobyta w końcówce z pewnością boli. Remis w starciu z wiceliderem daje im nadzieję na lepszą przyszłość.

0-1 Łukasz Tabisz (58)
1-1 Konrad Hus (88)