2021-10-05 18:15:00

Puchar Polski: JKS Jarosław pewnie pokonał MKS Kańczuga i awansował do kolejnej rundy

Dziś rozegrany został mecz II rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu Jarosław. Piłkarze JKS-u Jarosław mierzyli się w nim z MKS-em Kańczuga, a więc było to starcie przedstawicieli 4 ligi podkarpackiej.

Faworytem dzisiejszej potyczki był JKS Jarosław, jednak podopieczni Marka Rybkiewicza ani myśleli ułatwiać zadania miejscowym. Spotkanie było wyrównane, a okazje mieli zarówno jedni jak i drudzy. MKS Kańczuga chciał sprawić niespodziankę, ale nie mógł znaleźć sposobu na "niebiesko-czarnych". Do przerwy bramek nie odnotowano.

Druga odsłona doskonale zaczęła się dla ekipy Arkadiusza Barana, bowiem ta w 47. minucie objęła prowadzenie, a bramkę zdobył Jarosław Aksamit. Piłkarze JKS-u dostali wiatru w żagle i szybko rozpoeczęli poszukiwania gola numer dwa. Przyjezdni dobrze jednak prezentowali się w defensywie, a i także starali się zdziałać coś z przodu.

Zespół z Kańczugi dwoił się i troił, jednak JKS skutecznie odpierał jego ataki. Konkretniejsza tego dnia była drużyna z Jarosławia, która w 89. minucie podwyższyła na 2-0, a strzelcem bramki był ponownie Jarosław Aksamit. Beniaminek 4 ligi podkarpackiej próbował jeszcze zdobyć kontaktowego gola, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

JKS Jarosław - MKS Kańczuga 2-0 (0-0)

1-0 Jarosław Aksamit (47)
2-0 Jarosław Aksamit (89)