2021-09-19 19:35:00

Ekoball Stal Sanok lepsza od Arłamowa Ustrzyki Dolne

Arłamów Ustrzyki Dolne wciąż bez przełamania w 4 lidze podkaprackiej. Beniaminek mimo że jako pierwszy objął prowadzenie, to ostatecznie musiał uznać wyższość Ekoball Stali Sanok.

Oba zespoły przed pierwszym gwizdkiem humory miały średnie. Arłamów Ustrzyki Dolne w środę dostał srogie lanie od Sokoła Kolbuszowa Dolna, a Ekoball Stal Sanok zremisowała z Legionem Pilzno. Spotkanie od początku było wyrównane, a okazje mieli zarówno jedni jak i drudzy. Skuteczniejsi byli jednak gospodarze, którzy w 26. minucie strzelili na 1-0, a do siatki trafił niewzawodny Radosław Macnar.

Podrażnieni podopieczni Piotra Kota szybko ruszyli do odrabiania strat. Ekipa Arłamowa dobrze jednak grała w defensywie, a i też próbowała coś zdziałać z przodu jednak brakowało konkretów. Oba zespoły miały swoje okazje, ale żadna z nich nie znalazła drogi do siatki i w lepszych humorach schodził zespół dowodzony przez Piotra Ożóga.

Sanoczanie w drugiej odsłonie dążyli do strzelenia wyrównującej bramki, ale Arłamów skutecznie odpierał ataki przyjezdnych. Stal nie poddawała i się w końcu dopięła swego. "Żółto-biało-niebiescy" w 66. minucie strzelili bramkę na 1-1. Jej autorem był Andrew Riviera, który popisał się przepięknym trafieniem nożycami.

Przyjezdni dostali wiatru w żagle i szybko rozpoczęli poszukiwania gola numer dwa. Zespół z Ustrzyk Dolnych także miał swoje okazje, jednak brakowało skuteczności, co wykorzystała Stal. W 75. minucie Szymon Słysz wypatrzył Krystiana Kalembę, a ten po chwili cieszyl się z bramki. Arłamów nie tak sobie wyobrażał to spotkanie.

Zespół dowodzony przez Piotra Ożóga w kolejnych minutach próbował doprowadzić do wyrównania, ale ekipa z Sanoka mądze się broniła. Miejscowi dwoili się i troili, ale nie zdołali znaleźć sposobu na Piotra Krzanowskiego. Stal mogła podwyższyć prowadzenie, ale Łukasz Tabisz w 87. minucie trafił w poprzeczkę.

1-0 Radosław Macnar (26)
1-1 Andrew Riviera (66)
1-2 Krystian Kalemba (75)