2021-09-19 18:35:00

Sokół Kamień nie bez problemów pokonał Czarnych Trześń

Piłkarze Sokoła Kamień poszli za ciosem i wygrali kolejny mecz. Podopieczni Marka Kusiaka tym razem pokonali Czarnych Trześń, choć zwycięstwo łatwo nie przyszło.

Od początku lepiej wyglądał Sokół Kamień, który szybko wypracował sobie przewagę na murawie. Efektem tego była strzelona w 11. minucie bramka, a jej autorem był Krzysztof Smusz, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Podopieczni Marka Kusiaka nie zatrzymywali się i błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania poszukiwania kolejnego trafienia.

Czarni Trześń starali się przeciwstawić miejscowym, ale Sokół kontrolował sytuacje na murawie. Ekipa z Kamienia cały czas napierała i w 28. minucie podwyższyła na 2-0. Michał Mistrzyk wypatrzył Macieja Ruraka, a ten dopełnił formalności i umieścił piłkę w siatce. Podbudowani miejscowi po chwili zdobyli kolejną bramkę, a jej autorem był Krzysztof Weres, który uderzył nie do obrony.

Podopieczni Mateusza Doparta nie mieli nic do stracenia i szybko ruszyli do odrabiania strat. Czarni gola na 3-1 zdobyli w 51. minucie, a do siatki trafił Damian Maziarz. Ekipa z Trześni dostała wiatru w żagle i kwadrans później złapała kontakt, a tym razem z bramki cieszył się Wojciech Soboń, którego uderzenie zmyliło Macieja Siudaka.

Przyjezdni w kolejnych minutach wciąż zagrażali drużynie Sokoła, który jednak mądrze się brobił. Goście w 79. minucie stanęli przed szansą wyrównania, bowiem otrzymali rzut karny. Tego zmarnował jednak Mateusz Dopart, który trafił w słupek. Drużyna z Kamienia w kolejnych minutach także miała swoje okazje, jednak ostatecznie wynik już nie uległ zmianie.

1:0 Krzysztof Smusz (11)
2:0 Maciej Rurak (28)
3-0 Krzysztof Weres (31)
3-1 Damian Maziarz (51)
3-2 Wojciech Soboń (66)

Sokół Kamień: Siudak - Gnatek, Piekut, Podstawek, Mistrzyk, Horajecki, Łeń (60. Curzytek), Rurak (80. Bednarz), Weres (75. Rychel), Smusz (67. Kida), Reichel

Czarni Trześń: Rudolf - Karkut, Chruściel, Filar, Wójciak, Maziarz, Jeż, Szymański, Łebek, Soboń, Dopart

Żółta kartka: Szymański

Sędziował: Paweł Kantor (Dębica)