2021-09-19 10:27:00

Asseco Resovia Rzeszów ograła w meczu towarzyskim LUK Politechnikę Lublin

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów rozegrali kolejny sparing przed startem Plus Ligi. Ekipa ze stolicy Podkarpacia pokonała tym razem LUK Politechnikę Lublin.

Asseco Resovia Rzeszów ma za sobą kolejny sparing przed startem Plus Ligi. Zespół dowodzony przez Aleka Achrema zmierzył się z LUK Politechniką Lublin, która jest beniaminkiem najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Lepiej w tym meczu prezentował się zespół z Rzeszowa, który wygrał w sobotę bez większych problemów.

W ekipie znad Wisłoka zadebiutował Sam Deroo, który grał w pierwszych dwóch setach, a jego ataki stały na poziomie 58%. Z dobrej strony ponownie zaprezentował się Nicolas Szerszeń, a samo spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1. Pierwsze trzy sety to dość pewne zwycięstwa Asseco Resovii. Goście odegrali się w ostatnim i wygrali 25-20, ale to było za mało by cieszyć się ze zwycięstwa w meczu.

Asseco Resovia Rzeszów - LUK Politechnika Lublin 3-1 (25-16, 25-21, 25-18, 20-25)

Asseco Resovia Rzeszów: Woicki, Deroo 12, Krulicki 9, Zając 6, Bucki 5, Buszek 3, Potera (libero) oraz Muzaj 15, Szerszeń 12, Curzytek 3

LUK Politechnika Lublin: Pająk, Nowakowski 6, Wachnik 13, Katić 7, Sobala 5, Filipiak 11, Watten (libero) oraz Romać 12, Stajer 1, Bereza 2, Peszko 3, Gregorowicz (libero)