2021-08-21 16:55:14

Stal Mielec prowadziła, ale ze Szczecina wraca bez punktów. Porażka z Pogonią

Krystian Getinger meczu z Pogonią Szczecin nie będzie wspominał najlepiej. Wpisał się na listę strzelców jako zdobywca samobójczej bramki.
Piłkarze PGE FKS Stali Mielec przegrali w wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin. Mielczanie prowadzili 1-0, ale ostatecznie musieli uznać wyższość przeciwnika.

Mielczanie po ostatniej wygranej z Wisłą Kraków mieli ochotę na sprawienie niespodzianki w Szczecinie. Wszyscy wiemy jednak, że w tej sytuacji dobre chęci to nieco za mało. I choć w starciu z Pogonią Szczecin gracze PGE FKS Stali Mielec zaczęli bardzo dobrze - to niestety do domu wrócili bez punktów.

Jako pierwsi jednak groźnie atakowali gospodarze. Rafał Strączek najpierw wybronił uderzenie Jakuba Bartkowskiego, a później pomógł mu Mateusz Matras, który wybił piłkę zmierzającą do bramki Stali Mielec.

W 34. minucie jednak to podkarpacki zespół cieszył się z gola. Miękko w pole karne zagrał Maciej Urbańczyk, a Grzegorz Tomasiewicz wślizgiem skierował piłkę do siatki. Do przerwy Stal Mielec prowadziła 1-0 i ogromna niespodzianka wisiała w powietrzu.

Na nieszczęście gości po zmianie stron gospodarze szybko wzięli się za odrabianie strat. W 49. minucie jeden z mielczan dotknął piłki ręką w polu karnym, a jedenastkę na gola pewnie zamienił Kamil Drygas doprowadzając do wyrównania.

Za kolejnych kilka minut bohaterem gospodarzy ponownie był Kamil Drygas. Gracz Pogoni uderzył z woleja z kilkunastu metrów, a tor lotu piłki niefortunnie zmienił Krystian Getinger i zrobiło się 2-1 dla Pogoni.

W 70. minucie arbiter kolejny raz dopatrzył się ręki w polu karnym Stali Mielec i jeszcze raz wskazał na "wapno". Wynik spotkania na 3-1 podwyższył pewnym strzałem nie kto inny jak Kamil Drygas, który miał dziś udział przy aż trzech golach dla szczecinian.

Na chwilę przed końcem Stal Mielec dobił jeszcze Kostas Triantafyllopoulos ustalając ostatecznie wynik spotkania na 4-1 dla Pogoni Szczecin.

0-1 Grzegorz Tomasiewicz (34)
1-1 Kamil Drygas (50-karny)
2-1 Krystian Getinger (56-samobójcza)
3-1 Kamil Drygas (71-karny)
4-1 Kostas Triantafyllopoulos (88)

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Kostas Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Luis Mata, Michał Kucharczyk (87. Mariusz Fornalczyk), Kamil Drygas (90. Mateusz Łęgowski), Kacper Kozłowski (75. Kacper Smoliński), Luka Zahović (46. Jean Carlos Silva), Sebastian Kowalczyk (46. Rafał Kurzawa), Piotr Parzyszek.

PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - Maksymilian Sitek (72. Wiktor Kłos), Jonathan de Amo, Mateusz Matras, Mateusz Żyro, Krystian Getinger, Mateusz Mak, Maciej Urbańczyk (77. Maciej Domański), Grzegorz Tomasiewicz, Marcin Budziński (61. Albin Granlund), Aleksandar Kolev (46. Maciej Jankowski).

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).