https://stalrzeszow.pl/stal-rzeszow-rakow-czestochowa-w-i-rundzie-fortuna-pucharu-polski/


2021-07-22 19:38:00

Powstanie baza treningowa dla PGE Stali Mielec w Tuszowie Narodowym

fot. PGE Stal Mielec
fot. PGE Stal Mielec
Dziś została zwołana konferencja prasowa z udziałem Tomasza Poręby, Jacka Klimka oraz Andrzeja Głaza. Poinformowano na niej, że w Tuszowie Narodowym powstanie baza treningowa dla PGE Stali Mielec.
 
Powstanie nowa baza treningowa PGE Stali Mielec w Tuszowie Narodowym - poinformowano dziś na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Udział w niej wzięli Wójt Gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaza, Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba i Prezes FKS Stali Mielec Jacek Klimek. Kompleks sportowy będzie służyć zarówno mieszkańcom gminy jak i piłkarzom "biało-niebieskich".
 
Pierwszy etap inwestycji obejmować będzie budowę pełnowymiarowego boiska z podgrzewaną murawą, remont istniejącego wraz z wykonaniem drenażu i budowę budynków sanitarno-szatniowych. W kolejnych etapach powstać ma m.in. pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz infrastruktura sportowo-rekreacyjna jak korty tenisowe czy boiska typu orlik.
 
-Z przyjemnością informujemy, że kompleks sportowy, o którym myśleliśmy od dawna, powstanie w Tuszowie Narodowym. Będzie to nowoczesny obiekt składający się z pełnowymiarowych boisk piłkarskich z nawierzchnią sztuczną i naturalną, w tym jedno z podgrzewaną murawą. Dodatkowo przewidujemy powstanie boisk typu orlik, kortów tenisowych i infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania obiektu: jak parkingi, szatnie czy budynki sanitarne – powiedział Tomasz Poręba.
 
-Nie informowaliśmy wcześniej o naszych planach, gdyż takie projekty lubią ciszę. Dziś możemy powiedzieć, że pierwszy etap budowy nowoczesnej bazy sportowej uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości ponad 2 milionów złotych. Chciałbym podziękować Panu Premierowi Glińskiemu za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku, jestem pewien, że ten obiekt przyczyni się nie tylko do rozwoju FKS Stali Mielec, ale również do rozwoju lokalnej społeczności. Mieszkańcy gminy będą mogli rozwijać swoje pasje na komfortowych i nowoczesnych obiektach – podkreślił europoseł.
 
-Ogromnie się cieszę z uzyskanego dofinansowania na obiekty sportowe w Tuszowie Narodowym. Jest to wielki sukces. Pragnę dodać że poza wspomnianą przez Europosła inwestycją, uzyskaliśmy również środki na rozbudowę istniejącego orlika przy szkole w Tuszowie i rozbudowę obiektów sportowych w Ławnicy. Ta infrastruktura sportowa będzie służyć mieszkańcom naszej Gminy – dodał Wójt Andrzej Głaz.
 
-Cieszę się również, że w ramach współpracy z klubem Stal Mielec powstanie tu baza sportowa tego klubu, co będzie zawarte w stosownych umowach. Można powiedzieć, że Gmina Tuszów Narodowy sportem stoi, przy każdej z pięciu szkół mamy piękny orlik, niedługo oddamy do użytku pełnowymiarową halę sportową w Jaślanach, a o tym wszystkim moglibyśmy tylko pomarzyć, gdyby nie Pan Europoseł Tomasz Poręba, którego można śmiało nazwać patronem naszej Gminy. Jesteśmy mu za te wszystkie inwestycje, nie tylko przecież sportowe, bardzo wdzięczni – zaznaczył.
 
Jak czytamy na oficjalnej stronie klubu, nowoczesny kompleks sportowy ma służyć jako baza treningowa dla ekstraklasowej PGE Stali Mielec. Odpowiednia infrastruktura jest niezbędna do skutecznego przygotowania, szczególnie w okresie zimowym. Do tej pory w Mielcu nie było boiska treningowego z podgrzewaną płytą, co przekładało się na jakość zimowych przygotowań.
 
-To dla nas bardzo ważne wydarzenie.  Ta inwestycja wprowadzi nas do absolutnego topu, jeśli chodzi o infrastrukturę nie tylko w PKO BP Ekstraklasie, ale również w całej Polsce. To tu trenować będzie nasza pierwsza drużyna, ale i młodzież z cały czas rozwijającej się klubowej akademii. To niepowtarzalna okazja nie tylko dla Mielca i Tuszowa Narodowego, ale i dla całego regionu, który żyje i oddycha piłką nożną. Wszystko dopełnia fantastyczna lokalizacja boisk, w bliskiej odległości od Mielca i bardzo dobrą drogą dojazdową. Z tego miejsca chciałbym podziękować całej Gminie Tuszów Narodowy, Panu Wójtowi Andrzejowi Głazowi, dzięki któremu nasze plany już wkrótce zmienią się w rzeczywistość. Dziękuję również naszemu patronowi, Panu Europosłowi Tomaszowi Porębie, bez którego nie byłoby nas tutaj ogłaszających tą znakomitą nowinę – mówił Jacek Klimek.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 8

Rozwiąż działanie =

Old Maupishon 2021-07-22 20:56:27 6 2

Odchodzę! Moja misja się skończyła! Nienawiść do Stali Rzeszów jest straszna w dalszym ciągu. Bardzo nie szanuje tez Stalówki za to, że skakali po głowach stali Rzeszów! Próbowałem oświecić ludzi, są jednak za głupi.

inex 2021-07-22 20:02:57 4 11

za rok już ekstraklasy nie będzie. nie lepiej napisać dla II ligowej stali budujemy kompleks

Old Maupishon 2021-07-22 20:56:27 6 2

Odchodzę! Moja misja się skończyła! Nienawiść do Stali Rzeszów jest straszna w dalszym ciągu. Bardzo nie szanuje tez Stalówki za to, że skakali po głowach stali Rzeszów! Próbowałem oświecić ludzi, są jednak za głupi.

Adam 2021-07-22 22:17:29 3 10

Czy ten prezes Stali Klimek jest poważny za 2 mln zł wejdą na top ekstraklasy z tym co chcą zrobić i za ile? Skąd biorą tych prezesów w Mielcu? Nie dziwie się, że klub szoruje po dnie.

~anonim 2021-07-23 09:17:00 1 4

złotouści !!! i po co to komu za publiczne pieniądze, chore rzeczy , przecież w mielcu mają boiska i nie dbają to po im w tuszowie . PIS robi sobie jaja

xd 2021-07-23 12:03:06 1 3

Odgapili od Igloopolu, który to samo robi w Podgrodziu, dziady mieleckie.

onyx 2021-07-23 12:25:06 1 3

I znow dzieki Porebie caly kraj zlozy sie na boiska kolo Mielca. tylko po co? skoro za rok stal spadnie z hukiem i nawet europosel temu nie zaradzi ....

~anonim 2021-07-23 14:16:13 3 2

Kurła Poręba ty sobie daj spokój z tym Mielcem popatrz na Stalówkę tu jest przyszłość

Z wawy 2021-07-23 16:50:28 4 0

Brawo. Liczę na to ze Resovia pójdzie ta sama droga i wybuduje sobie profesjonalna bazę blisko Rzeszowa. Pozdro z Chalup !

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij