https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-07-22 22:07:00

Już w sobote 9. Runda FIA EHC - Mistrzostwa Europy FIA w Wyścigach Górskich! Sprawdźcie szczegóły imprezy

fot. Robert Skalski
fot. Robert Skalski
Auto Moto Klub Limanowa – organizator 12. Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą opublikował listy zgłoszeń do tegorocznych zawodów. Już jutro do Odbioru Administracyjnego i technicznego Badania Kontrolnego przystąpi 114 zawodników z 9 krajów.
 
Rozgrywana w dniach 23-25 lipca impreza, będzie 9. Rundą FIA EHC - Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich oraz 7/8 Rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Podczas 12. Wyścigu Górskiego Limanowa - Przełęcz pod Ostrą uwaga kibiców skupi się na tradycyjnym już pojedynku bolidów z kateorii drugiej dwóch kierowców włoskich.
 
Mowa tutaj o jedenastokrotnym mistrzu Europy Simone Faggioli i Christianie Merli, rekordziście limanowskiej trasy. Konkurować z Włochami będzie m.in. oglądany już w tym roku w Polsce, zwycięzca 47. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego Sébastien Petit, startujący w tym sezonie zarówno w FIA EHC, jak i FIA IHC - Międzynarodowym Pucharze FIA w Wyścigach Górskich.
 
Emocji nie zabraknie także podczas obu rund GSMP. Po trzech wyścigowych weekendach w czołówce mistrzostw jest bardzo ciasno. Nadal liderem pozostaje Waldemar Kluza, a coraz bliżej kierowcy z Wieliczki jest dysponujący potężnym Mitsubishi Lancerem Daniel Stawiarski.
 
Za ich plecami z teoretycznymi szansami na mistrzostwo lokują się Fordy Fiesta Piotra ParysaMariusza Steca i Sebastiana Steca. Po licznych problemach technicznych na 6 miejscu w „generalce” znajduje się Mistrz Polski z 2018 Michał Ratajczyk, który albo wyścigi wygrywa, albo…nie dojeżdża do mety.
 
Sobotnie zawody, tj. 7 Runda GSMP (dla kierowców klasyfikowanych w Mistrzostwach Europy będą to podjazdy treningowe) rozpoczną się o godz. 9:00. Natomiast w niedzielę 25.07 od godz. 9:00 rozgrywana będzie 8 Runda GSMP zaś o godz. 11:30 rozpoczną się podjazdy wyścigowe 9 Rundy FIA EHC.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij