2021-06-06 08:41:00

Sokół Kolbuszowa Dolna lepszy w starciu z Orłem Przeworsk

Sokół Kolbuszowa Dolna okazał sie lepszy w starciu z Orłem Przeworsk, który wciąż nie jest pewny ligowego bytu. Tym samym ekipa Pawła Załogi w kolejnych meczach nie będzie mogła sobie pozwolić na błędy.

Odbierz 600 PLN bez ryzyka na Euro 2020 - w przypadku porażki dostajesz zwrot

Sobotnie spotkanie dla Orła Przeworsk było bardzo ważne, bowiem ten nadal walczy o utrzymanie, a przewaga nad resztą stawki nie jest zbyt duża. Sokół Kolbuszowa Dolna zaś liczył na przełamanie po zeszłotygodniowej porażce. Od początku mecz był wyrównany, a oba zespołu miały swoje okazje do zdobycia gola.

Z czasem jednak do głosu doszli podopieczni Waldemara Mazurka, którzy przejęli inicjatywę na murawie. Orzeł próbował się przeciwstawić, jednak w 36. minucie przegrywał 1-0, a piłkę w siatce umieścił Kamil Duszkiewicz. Sokół nie zatrzymywał się i po chwili wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, a tym razem na listę strzelców wpisał się Kamil Aab.

Ekipa z Kolbuszowej Dolnej była w gazie i jak się okazało, nie było to jej ostatnie słowo w pierwszej połowie. Sokół tuż przed przerwą strzelił na 3-0, a konkretnie uczynił to Mateusz Prokop. Po zmianie stron, Orzeł nie mając nic do stracenia, ruszył do ataku, z myślą przede wszystkim zmniejszenia dystansu do gospodarzy.

Sokół jednak mądrze się bronił i skutecznie odpierał ataki rywala, który był jednak bardzo zdeterminowany. Drużyna dowodzona przez Pawła Załogę w 70. minucie stanęła przed szansą strzelenia gola na 3-1, bowiem otrzymała rzut karny. "Jedenastkę" na bramkę pewnym strzałem zamienił Dawid Czyrny, co zwiastowało emocję do końca meczu.

Przeworszczanie w ostatnich dwudziestu minutach regulaminowego czasu gry, próbowali odwrócić losy spotkania i powalczyć o jakąś zdobycz punktową. Miejscowi nie dali jednak szans beniaminkowi i szybko trafili na 4-1, a konkretnie uczynił to Michał Mazurek. Więcej goli już nie padło i po końcowym gwizdku, to Sokół cieszył się ze zwycięstwa.

1-0 Kamil Duszkiewicz (36)
2-0 Kamil Aab (39)
3-0 Mateusz Prokop (45)
3-1 Dawid Czyrny (70-rzut karny)
4-1 Michał Mazurek (71)