https://www.dikyspray.pl/

https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-05-17 19:50:17

Rośliny do akwarium i terrarium. Zadbaj o zieleń w wodnym środowisku

Podobne tematy lifestyle

Rośliny wodne do akwarium i terrarium tworzą przyjazny ekosystem dla hodowanych zwierząt. Dzięki wodnej roślinności rybki mają schronienie, a gady wygrzewające się w terrarium czują się niczym w naturalnym środowisku. O roślinność powinno się dbać także w oczku wodnym w ogrodzie. Tylko w ten sposób zapewni się zwierzętom wodnym odpowiednie warunki do rozwoju i zdrowego życia. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto zadbać o zieleń w akwarium, terrarium i oczku wodnym.

  • Rośliny do terrarium - zadbaj o przyjazny ekosystem dla ciepłolubnych gadów
  • Rośliny pływające do akwarium - jakie są ich zalety?
  • Rośliny do oczek wodnych - po co je sadzić?
  • Jak dobrać rośliny wodne do akwarium, terrarium i oczka wodnego?


Rośliny wodne różnią się od tych, które sadzi się na lądzie. Gatunki lądowe potrzebują więcej słońca, a nadmiar wody powoduje ich gnicie. Rośliny wodne przez cały czas są zanurzone, a część z nich nie potrzebuje do wzrastania gleby. Dowiedz się, dlaczego w akwarium, terrarium boczku wodny powinno się uprawiać rośliny.

Rośliny do terrarium - zadbaj o przyjazny ekosystem dla ciepłolubnych gadów

W terrarium hoduje się zwykle gady, które lubią ciepło. Gekony, salamandry, węże, pająki i inne egzotyczne zwierzęta potrzebują stałej, wysokiej temperatury oraz znacznej wilgotności powietrza. Jej utrzymanie jest łatwiejsze, gdy w terrarium znajdą się rośliny. Doniczka z wybranym kwiatem sprawi, że zwierzę będzie czuło się tak samo jak w naturalnym środowisku. Zielone, grube liście zatrzymają wilgoć. Dodatkowo dadzą schronienie płochliwym zwierzętom, które czują się o wiele bezpieczniej, gdy ukryją się za roślinami.

Rośliny do terrarium mogą być uprawiane w minimalnej ilości gleby, bez przesadzania. Wystarczy wstawić doniczkę do terrarium, a następnie zapewnić jej dopływ światła ze specjalnej żarówki i regularne podlewanie. W ofercie Watera and Garden znajdzie się liczne trawy, kwiaty i draceny, które doskonale sprawdzą się w takiej uprawie.

Rośliny pływające do akwarium - jakie są ich zalety?

Rośliny pływające do akwarium są ważnym elementem ekosystemu tworzonego dla hodowanych rybek. Pływające gatunki szybko się rozrastają i tworzą barierę dla światła słonecznego. Dzięki temu ogranicza się porost glonów, które zanieczyszczają wodę. Umieszczając w akwarium sadzonki roślin pływających, unika się konieczności stosowania chemicznych środków na glony w przyszłości. Dodatkowo wśród pływających zielonych liści, ryby składają ikrę. Rybki rozmnażają się i poszukują pożywienia wśród roślinek. Wszystko to sprawia, że flora i fauna w akwarium są ze sobą w symbiozie.

Ważną zaletą pływających roślin do akwarium jest oczyszczenie wody z produktów przemiany materii, wydalanych przez ryby. Liście akumulują między innymi azotany. Dzięki temu ryby i inne zwierzątka czują się lepiej i są zdrowsze. Woda jest też bogatsza w tlen.

Rośliny do oczek wodnych - po co je sadzić?

W oczkach wodnych zawsze powinna znajdować się roślinność. Jej obecność jest ważna zwłaszcza w sytuacji, gdy chce się hodować ryby. Bez roślin, w których karpie lub inne gatunki będą mogły ukrywać się po żerowaniu, oczko wodne będzie nieprzyjazne. Rybki nie będą w nim dobrze się czuć, co przełoży się na ich krótsze życie i gorsze zdrowie. W oczku wodnym warto zasadzić rośliny, które stworzą niewielkie zarośla przy brzegu. Jednocześnie dobrze jest postawić na nenufary, które zjawiskowo kwitną i sprawiają, że zbiornik w ogrodzie nabiera romantycznego charakteru. Wskazane jest unikanie gatunków zbyt inwazyjnych, gdyż ich usunięcie z oczka wodnego, gdy nadmiernie się rozrosną będzie bardzo problematyczne.

Jak dobrać rośliny wodne do akwarium, terrarium i oczka wodnego?

Dobór roślin do różnych zbiorników wodnych powinno się skonsultować z profesjonalistą w tej dziedzinie. Wsparcie w dopasowaniu gatunków kwiatów i innych roślin do warunków panujących w zbiorniku sprawia, że sadzonki lepiej się przyjmują i rozrastają się zgodnie z oczekiwaniami. Pomoc doświadczonej osoby pozwala również uniknąć sytuacji, w której wybierze się gatunki roślin wodnych trujące dla ryb i zwierząt zamieszkujących w zbiorniku.

Rośliny wodne do akwarium, terrarium i oczka wodnego powinno się kupować wyłącznie w sprawdzonych sklepach jak Watera and Garden. Wieloletnie doświadczenie w uprawie gatunków roślin akwariowym i podobnych sprawia, że znajdzie się tam sadzonki, które są znacznie silniejsze niż te, które oferuje się w większości sklepów zoologicznych. Szczepki są odporne na liczne choroby i mniej korzystne warunki, dlatego radzą sobie dobrze nawet w nieprzyjaznym środowisku. Można wysadzić je do zbiorników, w których inne rośliny miały problem z przyjęciem się.

Przy dobieraniu roślin do akwarium lub terrarium dodatkowo warto wziąć pod uwagę obecność innych zwierząt w domu. Dotyczy to w szczególności kotów, które mogą za wszelką cenę próbować skubać liście kwiatów lub traw. Większość roślin wodnych jest dla nich trująca, dlatego powinno się zachować ostrożność. Ważne jest nie tylko chronienie sadzonek przed kociakami, ale i dokładne zamykanie akwarium, by pupil nie próbował atakować zamieszkujących w nim zwierzątek.


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij