2021-05-01 18:58:00

Derby dla Stali Stalowa Wola! Pewne zwycięstwo z Siarką Tarnobrzeg

Stal Stalowa Wola ponownie okazała się lepsza od Siarki Tarnobrzeg (fot. Radosław Kuśmierz)
Piłkarze Stali Stalowa Wola ponownie okazali się lepsi od Siarki Tarnobrzeg w Derbach Podkarpacia. Podopieczni Damiana Skakuja nie dali szans rywalowi, którego pokonali 4-0.

Odbierz zakład bez ryzyka 210 PLN ze specjalnym kodem bonusowym!

Od początku spotkania to Stal Stalowa Wola była stroną przeważającą. W 3. minucie okazję miał Volodymyr Khorolski, ale uderzył nad poprzeczką. Podopieczni Damiana Skakuja nie zatrzymywali się i po chwili spróbował Bartosz Wiktoruk, lecz tym razem dobrze zachował się bramkarz Siarki Tarnobrzeg. Nudy przy Hutniczej 10A nie było.

"Stalówka" za wszelką cenę chciała tego dnia wygrać i bardzo często gościła w polu karnym derbowego rywala, ale brakowało skuteczności. Miejscowi napierali, a kolejne szanse mieli Piotr Mroziński, Mateusz Hudzik oraz Szymon Grabarz, jednak nadal było 0-0. Siarka takze miała swoje szanse i w 16. minucie nawet zdobyła gola, lecz arbiter dopatrzył się spalonego.

Sobotnie derby obfitowały w wiele okazji bramkowych, a kibice oglądający transmisję nie mogli narzekać na nudę. W końcówce mecz zrobił się wyrównany i wyni kdo przerwy już nie uległ zmianie. Stal drugą połowę rozpoczęła najlepiej jak mogła, a mianowicie objęła prowadzenie. W polu karnym świetnie odnalazł się Piotr Mroziński, który głową skierował piłkę do siatki.

Sytuacja ta dodała miejscowym skrzydeł i "zielono-czarni" rozpoczęli poszukiwania kolejnych trafień. Stal coraz mocniej zaczęłą dokręcać śrubę i to poskutkowało konkretną okazję, a mianowicie rzutem karnym, który został podyktowany za faul na Grabarzu. "Jedenastkę" egzekwował pewnym uderzeniem Michał Mistrzyk i na tablicy wyników było już 2-0.

Miejscowi nie zatrzymywali się i cały czas szukali kolejnych okazji do podwyższenia rezultatu. W 79. minucie Stal zdobyła trzeciego gola, którego autorem ponownie był Mroziński, który wykorzystał dogranie Aleksandra Drobota. Ostatnie słowo należało jednak do Macieja Wojtaka, który w doliczonym czasie ustalił wynik spotkania.

1-0 Piotr Mroziński (46)
2-0 Michał Mistrzyk (64-rzut karny)
3-0 Piotr Mroziński (79)
4-0 Maciej Wojtak (90)