2021-05-01 22:53:00

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdobyła Ligę Mistrzów! W finale pokonali Trentino Volley

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdobyła Ligę Mistrzów! (fot. ZAKSA)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Trentino Volley 3-1 w finale i zdobyła Ligę Mistrzów! Polskie zespoły klubowe na taki sukces czekały 43 lata!

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle stanęła przed historyczną szansą. Bowiem siatkarze polskiego klubu mogli po 43 latach zdobyć Ligę Mistrzów dla Polski. W 1978 roku dokonał tego Płomień Milowice. W pojedynku finałowym ZAKSA miała zmierzyć się z Trentino Volley. Obie ekipy przystępowały do rozgrywek po przerwie. Włosi swoją ligę zakończyli 7 kwietnia, a ekipa z Kędzierzyna-Koźle 18 kwietnia.

Pierwszy set padł łupem siatkarzy ZAKSY, choć lepiej go rozpoczęli siatkarze włoskiego klubu. Ostatecznie w tej partii wygrali podopieczni Nikoli Grbicia 25-22. W drugim secie również lepiej prezentowali się włosi, którzy wyszli na prowadzenie 3-0. Jednak chwilę później ZAKSA zdołała zniwelować straty. Nastepnie dwa razy punkty asem serwisowym zdobył Kamil Semeniuk i ekipa z Polski powiększała przewagę by wygrać 25-22.

W trzeciej partii ponownie lepiej rozpoczęli siatkarze Trentino Volley. Mecz stał na kapitalnym poziomie. Obie drużyny prezentowały fantastyczną siatkówkę. Jednak w trzeciej partii lepsi okazali się włosi. Tę partię wygrali 25-20.

Czwarty set od początku do końca był niezwykle wyrównany. Raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na jedno lub dwupunktowe prowadzenie. Do rozstrzygnięcia tej partii potrzebna była walka na przewagi. Ostatecznie Łukasz Kaczmarek zdobył asa serwisowego i zakończył ten mecz. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała 28-26 i w całym meczu triumfowała 3-1!

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trentino Volley 3-1 (25-22, 25-22, 20-25, 28-26)