2021-04-24 23:01:00

Eurobud JKS Jarosław przegrał na wyjeździe z Perłą Lublin

Eurobud JKS Jarosław nie dał rady ekipie Perły Lublin (fot. Patryk Górecki)
W pierwszym meczu po przerwie reprezentacyjnej, szczypiornistki Eurobud JKS-u Jarosław mierzyły się z Perłą Lublin. "Niebiesko-czarne" dzielnie walczyły, jednak ostatecznie przegrały 30-26.

Odbierz zakład bez ryzyka 210 PLN ze specjalnym kodem bonusowym!

Początek meczu był bardzo zacięty, ale to Perła Lublin lepiej spisywała się w ataku. Po siedmiu minutach gospodynie prowadziły 6-3. Po chwili Eurobud JKS Jarosław poprawił jednak swoją grę i zmniejszył stratę do jednej bramki. Na gola Katarzyny Kozimur natychmiast odpowiedziała Natalia Nosek. Od tego momentu gra toczyła się bramka za bramkę.

Większą zaliczkę udało się wypracować ekipie z Lublina w 21. minucie za sprawą trafienia Aleksandry Rosiak. Na przerwę ostatecznie miejscowe zeszły z trzybramkową przewagą. W drugiej połowie przebieg meczu się nie zmienił. Dalej była twarda walka w obronie i szarża z jednej połowy na drugą. Jarosławianki nie potrafiły zmniejszyć strat do Perły.

Zespół ze stolicy województwa lubelskiego prowadzenie podwyższył w 44. minucie, a Karolinę Szczurek z rzutu karnego pokonała Magda Balsam. Jarosławianki zminimalizować starty zdołały na niespełna sześć minut przed ostatnią syreną, a na 24-26 rzuciła Aleksandra Zimny. Końcówkę spotkania miejscowe rozegrały jednak perfekcyjnie i ostatecznie pokonały Eurobud JKS 30-26.

Perła Lublin - Eurobud JKS Jarosław 30-26 (17-14)

Perła Lublin: Razum, Gawlik, Wdowiak – Rosiak 9, Balsam 8, Nosek 4, Szarawaga 3, Nocuń 2, Achruk 2, Tatar 1, Anastacio 1, Więckowska, Gadzina

Eurobud JKS Jarosław: Szczurek – Nestsiaruk 5, Zimny 5, Żukowska 5, Kozimur 4, Matuszczyk 4, Pietras 2, Parandii 1, Donets

Sędziowali: Paweł Podsiadło, Adam Świostek