2021-04-24 21:00:00

Gol Rafała Surmiaka! Podhale Nowy Targ pokonało Wólczankę Wólka Pełkińska

Podhale Nowy Targ pokonało na wyjeździe Wólczankę Wólka Pełkinska 1-0. Gola w 74. minucie zdobył Rafał Surmiak, który został bohaterem ekipy z Nowego Targu. Tym samym "Szarotki" pozostają niepokonane w rundzie wiosennej 3 ligi gr. IV.

Spotkanie pomiędzy Wólczanką Wólka Pełkińska a Podhalem Nowy Targ nie stało na najwyższym poziomie. Obie ekipy w pierwszej części gry stworzyły po jednej okazji do zdobycia bramki.

Goście mogli wyjść na prowadzenie już w 8. minucie. Damian Lepiarz doskonale przyjał piłkę w polu karnym gospodarzy, ale piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką bramki ekipy z Wólki Pełkińskiej. Po niespełna pół godzinie gry w odpowiedzi Krystian Wrona uderzeniem główą nieznacznie chybił.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Lepiarz powinien wpisać się na listę strzelców po fatalnym błędzie Wólczanki Wólka Pełkińska. Napastnik "Szarotek" wyszedł na sam na sam z Łukaszem Konefałem, ale przegrał rywalizację z golkiperem Wólczanki. Dwadzieścia minut po rozpoczęciu drugiej połowy Kacper Durda mógł wyprowadzić ekipę Marcina Wołowca na prowadzenie. Jednak doskonałą interwencją popisał się Maciej Styrczula.

W 74. minucie Rafał Surmiak przejął piłkę, minął kilku rywali, uderzył nad wychodzącym z bramki Konefałem i dał prowadzeniem ekipie Marcina Zubka. 25-letni pomocnik pojawił się na boisku zaledwie cztery minuty wcześniej. W dalszej cześci niewiele się działo na boisko w Wólce Pełkińskiej. Gospodarze próbowali odrobić straty, ale nie byli w stanie nic zmienić. Tym samym goście wygrali ten mecz 1-0 i pozostają niepokonani w rundzie wiosennej 3 ligi gr. IV.

0-1 Rafał Surmiak (74)