https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-04-20 22:45:00

Developres SkyRes Rzeszów zdobył wicemistrzostwo Polski. W finale nie sprostały Grupie Azoty Chemikowi Police

Grupa Azoty Chemik Police okazał się zbyt mocny dla Developresu SkyRes Rzeszów.
Grupa Azoty Chemik Police okazał się zbyt mocny dla Developresu SkyRes Rzeszów.
Grupa Azoty Chemik Police wygrał w czwartym meczu finału Tauron Ligi 3-1. Tym samym ekipa z Polic po raz dziewiąty została mistrzem Polski. Wielki sukces Developresu SkyRes Rzeszów, który po raz drugi z rzędu zdobył srebrny medal. Niestety Chemik w finale okazał się zbyt mocny dla "Rysic". MVP meczu wybrano fenomenalną w rozgrywce finałowej Jovanę Brakocević-Canzian.
 
Czwarty mecz finału Tauron Ligi rozpoczął się od walki punkt za punkt. Przy stanie 13-14 zablokowana została Jovana Brakocevic-Canzian i Developres SkyRes Rzeszów wyszedł na dwupunktowe prowadzenie. Jednak chwilę później zawodniczki Grupy Azoty Chemik Police odrobiły straty i po ataku Martyny Łukasik to gospodynie wyszły na prowadzenie 20-18. Jednak w końcówce "Rysice" zdołały odrobić starty i był remis 23-23. Jednak w końcówce po ataku Olgi Stranzali pierwszy set padł łupem gospodyń i to one objęły prowadzenie we wtorkowym meczu.
 
W drugim secie od początku lepsze wrażenie sprawiały podopieczne Stephana Antigi. Siatkarki z Rzeszowa osiągnęły czteropunktową przewagę 10-6. Dalsza część seta toczyła się falami. Developres osiągał przewagę, ale Chemik potrafił ją zniwelować. Przy wyniku 17-22 na zagrywce stanęła Marlena Kowalewska. Gospodynie zdobyły sześć punktów z rzędu. Tym samym Chemik wyszedł na prowadzenie 23-22. Następnie suteczny atak Kiery Van Ryk oraz blok Alexandry Lazic i pierwszą piłkę setową w drugiej partii miały podpieczne Antigi. Chwilę później tę rozgrywkę skutecznym atakiem zakończyła Lazić.
 
W trzeciej partii walka ponownie zaczęła się toczyć punkt za punkt. Aż przy stanie 6-7 asem serwisowym popisała się Marta Krajewska i "Rysice" osiągnęły dwupunktową przewagę. Przy wyniku 8-11 na zagrywce stanęła Brakocević. Serbska atakująca doskonale spisywała się na zagrywce i dzięki jej wspaniałej grze Chemik odrobił straty i wyszedł na jednopunktowe prowadzenie 12-11. Później gospodynie wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Jednak siatkarki Developresu zdołały odrobić straty i na tablicy wyników było 15-15. Później po raz kolejny dała o sobie znać Jovana Brakocević-Canzian! Tę partię Chemik Police wygrał 25-22 i do Mistrzostwa Polski ekipie z Polic brakowało zaledwie jednego seta.
 
Czwartą partię lepiej rozpoczęły podopieczne Ferhat Akbasa. Chemik osiągnął już na początku seta trzypunktową przewagę 4-1. Później już tylko Grupa Azoty Chemik Police powiększał przewagę. Końcówka czwartej partii to było niczym powolne odliczanie. Ostatecznie tego seta wygrały gospodynie 25-15. Tym samym w meczu triumfowała ekipa z Polic i po raz dziewiąty w historii zdobyły tytuł. Natomiast Developres SkyRes Rzeszów po raz drugi z rzędu został wicemistrzem. Najlepszą zawodniczką tego pojedynku została uznana Jovana Brakocević-Canzian!

Grupa Azoty Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów 3-1 (23-25, 23-25, 25-22, 25-15)

Grupa Azoty Chemik Police:
Marlena Kowalewska, Agnieszka Kąkolewska, Olga Strantzali, Jovana Brakocević, Sinead Jack, Martyna Łukasik oraz Paulina Maj-Erwardt, Indy Baijens, Paulina Bałdyga, Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk, Aleksandra Żurawska, Iga Wasilewska, Sonia Kubacka
 
Developres SkyRes Rzeszów
Marta Krajewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Jelena Blagojević, Kiera van Ryk, Anna Stencel, Juliette Fidon Lebleu oraz Aleksandra Krzos, Daria Przybyła, Gabriela Polańska, Alexandra Lazić, Anna Kaczmar, Magdalena Grabka, Aleksandra Rasińska

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 4

Rozwiąż działanie =

lis 2021-04-20 22:51:14 3 3

Chemik to Polski klub z sukcesami i tradycjami-brawo...

abraxas 2021-04-21 08:37:31 3 0

Zdobył wicemistrzostwo ? Raczej przegrał mistrzostwo.

Marko 2021-04-21 14:22:37 1 2

Ty Lis spadaj bo pieniążki państwowe to hańba poszukajcie prywaty jesteś debil

obserwator 2021-04-21 14:26:17 2 0

Jestem ciekawy jak to jest, że medale wręcza człowiek, który jak pisze prasa naciągał Euroland na 100 000 Euro, a prokuratura w Zamościu od 2019 r nie jest w stanie sporządzić aktu oskarżenia.!!!!!!!!

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij