2021-04-06 22:47:00

Developres SkyRes Rzeszów awansował do finału Tauron Ligi!!!

Developres SkyRes Rzeszów wygrał z ŁKS-em Commercecon Łódź i awansował do finału Tauron Ligi. (fot. Developres Rzeszów)
Developres SkyRes Rzeszów pokonał 3-1 ŁKS Commercecon Łódź. Tym samym podopieczne Stephana Antigi awansowały do finału Tauron Ligi. MVP spotkania została uznana Kiera Van Ryk. Już w sobotę "Rysice" zagrają z Chemikiem Police o złoty medal!

Decydujący o awansie do finału Tauron Ligi mecz rozpoczął się od prowadzenia ŁKS-u Commercecon Łódź. Jednak w miarę upływu czasu coraz lepiej prezentowały się zawodniczki Developresu SkyRes Rzeszów. W pewnym momencie podopieczne Stephana Antigi wyszły nawet na dwupunktowe prowadzenie (16-14). Jednak w końcówcę pierwszego seta lepsze były przyjezdne, które wygrały 25-22.

Druga odsłona wtorkowego meczu rozpoczęła się od wyrównanej walki punkt za punkt. Do ciekawej sytuacji doszło przy stanie 6-6. Najpierw o challenge poprosił opiekun ŁKS-u, Michał Masek. Następnie o to samo poprosił Antiga i ostatecznie punkt przyznano gospodyniom. Od stanu 15-15 rzeszowianki zdobyły trzy punkty z rzędu i w kolejnych minutach kontrolowały przebieg seta. Ostatecznie "Rysice" wygrały 25-20 i doprowadziły do wyrównania w meczu.

Trzecią partię lepiej rozpoczęł Developres SkyRes Rzeszów. Gospodynie już na początku osiągnęły czteropunktową przewagę (6-2). Jednak ŁKS nie poddał się i zdołał odrobić starty. Przyjezdne doprowadziły do remisu (9-9). Jednak później trzy "oczka" z rzędu zdobyły "Rysice", które w dalszej części tej partii tylko powiększały przewagę. Ostatecznie tego seta "Rysice" zwyciężyły 25-17 i były o jednego seta od finału Tauron Ligi!

Jednak czwartą odsłonę lepiej rozpoczęły siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź. Przyjezdne szybko wyszły na czterpunktowe prowadzenie (6-2). Później to podopieczne Antigi zaczęły lepiej grać, odrobiły starty (12-12). Wówczas na zagrywce pojawiła się Magdalena Grabka i "Rysice" zdobyły cztery "oczka" z rzędu. Na tablicy wyników było 16-12. Jednak kolejne pięć punktów padło łupem ŁKS-u. Set ten był rozgrywany falami. Dopiero w końcówce obie drużyny zaczęły grać punkt za punkt. Później siatkarki Maska objęły prowadzenie 24-22 i miały aż pięć szans na doprowadzenie do tie-breaka. Ostatecznie to Developres Sky Rzeszów wykorzystał drugiego "meczbol" i wygrał 30-28. Tym samym po raz pierwszy w historii "Rysice" awansowały do finału Tauron Ligi! MVP spotkania z ŁKS-em została uznana atakująca, Kiera Van Ryk.

Developres SkyRes Rzeszów - ŁKS Commercecon Łódź 3-1 (22-25, 25-20, 25-17, 30-28)