http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2021-04-08 13:16:00

Kolejna rewolucja w Asseco Resovii? Oto przewidywany skład na sezon 2021/22

Do kolejnej rewolucji kadrowej dojdzie w Asseco Resovii. (fot. P.Gibowicz/Asseco Resovia)
Do kolejnej rewolucji kadrowej dojdzie w Asseco Resovii. (fot. P.Gibowicz/Asseco Resovia)
Asseco Resovia ma przed sobą jeszcze jeden mecz. Ekipa z Rzeszowa miała walczyć o medale, ale nie udała się ta sztuka w obecnym sezonie. Przed kolejną kampanią szykuje się kolejna rewolucja w ekipie "Pasiaków" jak informuje Rafał Myśliwiec z Super Nowości.
 
Asseco Resovia ma przed sobą jeszcze jeden mecz w obecnym sezonie. "Pasiaki" zagrają o 5. miejsce z Treflem Gdańsk. Natomiast już wiadomo, że przed kolejną kampanią dojdzie do małej rewolucji w składzie drużyny z Rzeszowa, o czym informuje Rafał Myśliwiec z Super Nowości. Nam udało się potwierdzić te spekulacje.
 
W trakcie sezonu Resovia przedłużyła o kolejna dwa sezony umowę z Alberto Giulianim. Włoski szkoleniowiec pozostanie zatem na stanowisku pierwszego trenera "Pasiaków". Jak będzie wyglądać skład personalny ekipy z Rzeszowa?

Na rozegraniu bez zmian

Rozpocznijmy układankę od pozycji rozgrywającego. Tutaj nie przewidujemy żadnych zmian. Ważne kontrakty z klubem mają zarówno Fabian Drzyzga oraz Paweł Woicki. Natomiast na pozycji przyjmującego na pewno w przyszłym sezonie będą grać Nicolas Szerszeń oraz Rafał Buszek. Obaj mają ważne umowy. Ponadto działacze klubu z Podkarpacia chcą podpisać nowy kontrakt z Clemenem Cebulj.
 
Drużynę "Pasiaków" mają wzmocnić Sam Deroo oraz Efe Bayram. Deroo od 2019 roku jest graczem Dinama Moskwa, ale wcześniej przez pięć sezonów był zawodnikiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Natomiast Bayram jest graczem Halkbank Ankara, w klubie tym wcześniej pracował Giulliani. 19-latek najprawdopodobniej na kolejny sezon będzie wypożyczony do któregoś z klubu Plus Ligi. Drużynę już opuścił Robert Taht, który nie spełnił pokładanych w nim nadziei. 

Całkowita wymiana formacji ataku

Do całkowiej wymiany dojdzie w formacji ataku. Do klubu ma dołączyć Maciej Muzaj co będzie absolutnym hitem transferowym Plus Ligi. Aktualny reprezentant Polski obecny sezon rozpoczął w Uralu Ufa, ale kończy go w Sir Safety Perugia. Jego zmiennikiem będzie Jakub Bucki z Jastrzębskiego Węgla.
 
Drużynę opuszcza Karol Burtyn, który jak udało nam się dowiedzieć był brany pod uwagę przy ustalaniu składu na kolejny sezon. Jednak 27-latek przestraszył się rywalizacji z Muzajem. Jego nowym klubem będzie Indykpol AZS Olsztyn. Drużynę opuszcza również Damian Domagała, który ma za sobą kiepski sezon.
 
Roszady będą też na środku siatki. Pewny miejsca w składzie jest Jeffrey Jendryk, bowiem ma jeszcze roczny kontrakt. Na tej pozycji również działacze Asseco Resovii planują "bombę transferową". Do drużyny z Rzeszowa ma dołączyć Jakub Kochanowski z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Ponadto po słowie z Resovią jest Słoweniec Jan Kozamernik, którego doskonale zna włoski szkoleniowiec z pracy w reprezentacji tego kraju. Czwartym środkowym ma być Bartłomiej Krulicki, z którym ma zostać przełużony kontrakt.
 
W sezonie 2020/21 w składzie "Pasiaków" nie zobaczymy Piotra Haina, który ma ofertę z GKS-u Katowice oraz Timo Tammemaa. Umowa z Estończykiem obowiązywała na jeden sezon i nie zostanie przedłużona.

Hit transferowy na pozycji libero

Na koniec zostaje pozycja libero. Tu również działacze klubu z Rzeszowa przygotowali hit transferowym. Ekipę Asseco ma wzmocnić pierwszy libero reprezentacji Polski, Paweł Zatorski. 30-latek do Rzeszowa przeniesie się z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Jego zmiennikiem ma być Michał Potera. Klub opuści Bartłomiej Mariański, którego kontrakt dobiegnie końca w maju 2021 roku.

Przewidywany skład Asseco Resovii na sezon 2021/2022:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Paweł Woicki
Przyjmujący: Rafał Buszek, Nicolas Szerszeń, Klemen Cebulj?, Sam Deroo?, Efe Bayram?
Środkowi: Jeffrey Jendryk, Bartłomiej Krulicki?, Jan Kozamernik?, Jakub Kochanowski?
Atakujący: Maciej Muzaj?, Jakub Bucki?
Libero: Michał Potera, Paweł Zatorski?
 
Przychodzą: Sam Deroo (Dinamo Moskwa), Efe Bayram (Halkbank Ankara), Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski (obaj ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Maciej Muzaj (Sir Safety Perugia), Jakub Bucki (Jastrzębski Węgiel), Jan Kozamernik (Power Volley Milano)
 
OdchodząRobert Taht (?), Bartosz Mariański (?), Karol Butryn (Indykpol AZS Olsztyn), Damian Domagała (?), Timo Tammemaa (?), Piotr Hain (GKS Katowice)
 
źrodło: Super Nowości / własne

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 10

Rozwiąż działanie =

!!! 2021-04-08 16:58:23 11 1

Przewidywany mocne nazwiska Reprezentanci Polski Muzaj i będzie możliwe że lepiej zagramy

~anonim 2021-04-08 14:13:11 4 3

Jendryka raczej nie będzie.

Krzychu 2021-04-08 14:31:31 4 3

Co sezon caly sklad wymieniany, jedyny plus to taki ze Drzyzga zostaje bo jest zdecydowanie najlepszym rozgrywajacym plusligi. Pol sezonu bedziemy sie zgrywac a drugie pol gonić czolowke? Najprostrzy przyklad, Zaksa, ktora jest poprostu druzyna, tam nie ma pojedynczych osobowosci a zobaczcie jakie maja wyniki. Obym sie mylił

ciekawy 2021-04-08 15:11:22 3 0

No a co z Parodim, dalej ma wzmacniać kolejkę po kasę ?

kibic 2021-04-08 15:43:33 6 0

nie porównuj z Zaksą która gdy Asseco było mistrzem to wzieła 2 najlepszych ,od tej pory była juz równia pochyła

!!! 2021-04-08 16:58:23 11 1

Przewidywany mocne nazwiska Reprezentanci Polski Muzaj i będzie możliwe że lepiej zagramy

zdziwiony 2021-04-08 17:10:46 7 2

Drzyzga najlepszym rozgrywającym ligi?A gdzie Toniutti?!Pojedyncze osobowości?Nigdy nie słyszałem o podwójnych lub potrójnych...

Do zdziwionu 2021-04-09 13:17:58 0 2

Uważam ,że Tonutti , Drzyzga są najlepsi na rozegraniu dodałbym Kampe oraz Janusz (wyrobił się )

Asseco 2021-04-09 20:28:31 0 0

Jak będzie grała Sovia tak jak ich program w niektórych firmach w Polsce(Asseco) to spadną do pierwszej ligi

~anonim 2021-04-10 00:49:58 0 0

Burtyn???? Czy on może bać się Muzaja ? Zawsze układają ekipę i zazwyczaj wychodzi jak wychodzi. .. ale powodzenia:)

Piotr 2021-04-10 21:51:39 0 0

Muzaj gra słabo wyrzucony z Ufy a w Perugi klepie piłki tak jak to robił w reprezentacji ,forma z czasów gry w Gdańsku nie wróci.Butryn powinien zostać środek cały do wymiany Jendryk powinien odejść tak jak obydwaj Libero .

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij