2021-03-31 21:44:00

San-Pajda Jarosław lepszy od Stali Mielec

San-Pajda Jarosław pokonał na wyjeździe Stal Mielec (fot. Patryk Górecki)
San-Pajda Jarosław włączył się do walki o play-off. Ekipa popularnych "Biszkoptów" pokonała na wyjeździe Stal Mielec.

Stal Mielec przez niemal całego pierwszego seta musiała gonić wynik. Miejscowi postawili trudne warunki ekipie Sanu-Pajda Jarosław. Spotkanie było wyrównane, a o zwycięstwie pierwszej odsłony musiały zadecydować przewagi. Oba zespoły bardzo chciały wygrać, jednak ostatecznie lepsze okazały się przyjezdne, które zwyciężyły 28-26.

Podbudowane siatkarki z Jarosławia nie zamierzały na tym poprzestawać i w drugim secie szybko ruszyły do ataku. Miejscowe próbowały zatrzymać popularne "Biszkopty", ale te konsekwentnie robiły swoje i wygrały drugiego seta 25-21. Stal była wściekła, ale ani myślała załamywac rąk. Zespół z Mielca ruszył do odrabiania strat, nie dając szans ekipie Sanu-Pajda.

Stal Mielec prezentowała się bardzo dobrze w trzecim secie i tego wygrała 25-19. Gospodynie za wszelką cenę chciały pójść za ciosem i doprowadzić do wyrównania. "Biało-niebieskie" w kolejnej odsłonie także szły jak burza, choć w końcówce złapały zadyszkę zrobiło się nerwowo. Ostatecznie o nerwowej końcówce zwyciężyły podopieczne Adama Grabowskiego, które doprowadziły do wyrównania.

Oznaczało to, że do wyłonienia zwycięzcy śrobowej potyczki potrzebny był tie-break. San-Pajda Jarosław roztrwonił przewagę dwóch setów, ale nadal mógł sprawić, by podróż do domu przebiegała w dobrych humorach. Piąty set był wyrównany, jednak po przerwie technicznej to przyjezdne odskoczyły i wygrały 15-12, a cały mecz 3-2.

Stal Mielec - San-Pajda Jarosław 2-3 (26-28, 21-25, 25-19, 25-23, 12-15)