https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-03-30 20:26:00

Michał Macek, były trener Hetmana Zamość: Pod względem organizacyjnym klub przeszedł wielką metamorfozę

Michał Macek w zaledwie pięciu meczach prowadził Hetman Zamość. (fot. prywatne archiwum)
Michał Macek w zaledwie pięciu meczach prowadził Hetman Zamość. (fot. prywatne archiwum)
- Miałem swój określony pomysł na funkcjonowanie zespołu. Chciałem, aby młodzi zawodnicy gdzie średnia wieku w zespole wynosi niecałe 22 lata starali się grać w piłkę i zdobywać doświadczenie na poziomie trzeciej ligi - mówi nam Michał Macek, który dziś pożegnał się z Hetmanem Zamość. Zobaczcie co nam jeszcze powiedział były już opiekun trzecioligowca. 
 
- Czy spodziewał się Pan, że może stracić pracę już po pięciu kolejkach rundy wiosennej?
 
- Każdy  trener podpisując kontrakt wie, że kiedyś tę pracę straci. Natomiast nie spodziewałem się, że nastąpi to tak szybko. 
 
- Jak się dowiedział Pan o tym, że nie będzie dłużej prowadził Hetmana Zamość?
 
- Po poniedziałkowym treningu zostałem poproszony na zarząd na którym zostałem poinformowany, że dalsza współpraca nie będzie kontynuowana. 
 
- Jaki cel miał Pan na tę rundę?
 
- Celem było zdobycie określonej liczby punktów, ale również ogarnie zawodników z których ponad połowa ma korzenie zamojskie. Taki był pomysł klubu, aby takimi chłopakami grać na poziomie trzeciej ligi. W każdym spotkaniu w którym byłem trenerem występowało minimum sześciu młodzieżowców. Skutkowało zdobyciem większej liczby punktów w klasyfikacji Pro Junior System.
 
- Po meczu z Sokołem Sieniawa rozmawiałem z trenerem Kuźmą. Mówił, że gdybyście grali na wynik to więcej punktów moglibyście ugrać. Czy faktycznie stawiał Pan na otwartą grę niż na zdobywanie punktów?
 
- Miałem swój określony pomysł na funkcjonowanie zespołu. Chciałem, aby młodzi zawodnicy gdzie średnia wieku w zespole wynosi niecałe 22 lata starali się grać w piłkę i zdobywać doświadczenie na poziomie trzeciej ligi. Mieliśmy wypracowane schematy budowania naszych akcji między innymi z wykorzystaniem przewagi lokalnej oraz budowaniem gry na trójke z tyłu.
 
Co najważniejsze  staraliśmy się otwierać grę, a nie wybijać do przodu jeżeli była taka możliwość. Oczywiście, że można by było tylko kopać na tak zawana aferę, ale jaki to miałoby sens? Przecież Ci zawodnicy mają się uczyć grania i zdobywać doświadczenie  na poziomie trzeciej ligi, które mogłoby zaowocować w przyszłości. W przypadku zachowania trzonu kadry i dodaniu kilku doświadczonych piłkarzy można było stworzyć fajny i zgrany zespół. 
 
- Dlaczego w ogóle zdecydował się Pan przejąć Hetmana, który był w dramatycznej sytuacji zarówno kadrowej, punktowej i organizacyjnej?
 
- Sytuacja klubu nie była zbyt ciekawa, jeżeli natomiast chodzi o sprawy organizacyjne to naprawdę nie można narzekać. Zawodnicy mają do dyspozycji min: salkę odnowy biologicznej, bardzo dobrej jakości sprzęt treningowy, wypłaty na czas i wiele więcej pozytywów, więc pod względem organizacyjnym klub naprawdę przeszedł wielką metarmofoze. Jeżeli chodzi o sytuację punktową to była i jest bardzo słaba. Nie ma co ukrywać, że siedem punktów zdobytych to jest bardzo mało, ale wpływ ma na to sytuacja kadrowa gdzie do dyspozycji trenera jest tylko 21 zawodników w tym dwóch bramkarzy.
 
Doszły kartki, kontuzje i na kilku spotkaniach nie było optymalnej liczby zawodników. Do tego w przerwie zimowej odeszli tacy wartościowi zawodnicy jak Myszka i Kruczkowski. Doszło do sytuacji w której na środku obrony grali nominalni zawodnicy z pozycji 6 i 9. W momencie gdy dostałem propozycję powrotu do Hetmana odrazu z niej skorzystałem. Natomiast doskonale widziałem na co się pisze i z czym to się wiąże, niestety życie napisało inny scenariusz i pozostaje tylko trzymać kciuki za klub i życzyć zawodnikom dużo zdrowia i wiary w swoje umiejętności.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 5

Rozwiąż działanie =

~anonim 2021-03-31 15:42:11 4 0

Jeżeli Pana pomysłem na drużynę było stawianie dwóch zawodników do muru przy rożnym dla rywala to nie miał Pan pomysłu! Z całym szacunkiem, nawet takich cudów Pep Guardiola by nie wymyślił

Jasio 2021-03-31 19:28:45 2 2

Dobrze że go wygonili bo z nim były same porażki.

Kuba 2021-03-31 22:04:58 1 2

anonim, było i tak że dwóch zawodników rywala rozgrywało rożny a piłkarze Hetmana biegli na połowę rywala licząc że trafi do nich piłka. I to pokazało że gość ma jaja tak zespół ustawić, Guardiola takich nie miał

x 2021-04-01 00:18:39 3 0

A mnie zastanawiały wolne Hetmana, pięciu ucieka ze spalonego i następuje strzał na bramkę, czemu to miało służyc powinno być jakieś rozegranie.

Olo 2021-04-02 07:11:22 1 0

Ten trener to się zupełnie nie nadaje w dodatku sam pisze o sobie pozytywnie komentarze... Dziecinada

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij