2021-03-27 22:05:00

Koniec marzeń o medalu! Asseco Resovia przegrała rywalizację z PGE Skrą Bełchatów

Asseco Resovia odpadła z rywalizacji o medale. Przegrali ze Skrą Bełcahtów. (fot. P.Gibowicz/ Asseco Resovia)
Asseco Resovia przegrała z PGE Skrą Bełchatów drugi mecz i odpadła z rywalizacji o medal. "Pasiaki" przegrały dziś 0-3, a tydzień wcześniej ulegli w Bełchatowie 1-3.

Asseco Resovia źle rozpoczęła mecz z PGE Skrą Częstochowa. Goście szybko objęli przewagę w pierwszym secie, którą kontrolowali aż do końca tej partii i wygrali 25-20. W drugiej odsłonie sobotniego meczu podopieczni Michała Mieszko Gogola grali jeszcze lepiej. W końcówce "Pasiakom" udało się zniwelować przewagę. Jednak nie byli w stanie odwrócić losów tej partii. Tę wygrali ponownie goście, tym razem 25-21.

W trzecim secie obie drużyny na przemian zdobywały punkty. Tak było do stanu 7-8, później przewagę osiągnęli goście. W kolejnych minutach podopieczni Alberto Giulianiego potrafili odrobić straty. Jednak przy stanie 20-20 na zagrywkę poszedł Dusan Petković i zdobył trzy punkty z rzędu dla Skry. Tej przewagi już nie zdołali zniwelować siatkarze Resovii.

Ostatecznie bełchatowianie wygrali tę partię do 22, a w całym meczu triumfowali 3-0. Tydzień wcześniej Skra we własnej hali wygrała 3-1 i to ekipa z Bełchatowa awansowała do półfinału Plus Ligi. Najlepszym graczem meczu został uznany Petković. Natomiast drużynę z Rzeszowa czeka rywalizacja o 5. miejsce...

Asseco Resovia - PGE Skra Bełchatów 0-3 (20-25, 21-25, 22-25)