2021-03-27 22:55:00

Sensacja w Łańcucie! PTG Rawlplug Sokół przegrał po dogrywce z Politechniką Opolską

PTG Rawlplug Sokół Łańcut w nieprawdopodobnych okolicznościach przegrał z Politechniką Opolską. (fot. Sokół Łańcut)
PTG Rawlplug Sokół Łańcut przegrał po dogrywce z Politechniką Opolską 92-94. Gospodarze wypuścili z rąk niemal pewne zwycięstwo.

Przed meczem była mała uroczystość. Otóż karierę komisarską zakończył Andrzej Protasiewicz. 69-latek przez blisko 53 lata był związany z koszykówką. Chwilę później rozpoczął mecz pomiędzy PTG Rawlplug Sokołem Łańcut a Politechnika Opolską. Spotkanie to było szczególnie ważne dla gości, który walczyli o przedłużenie szans na grę w play-offach.

Początek należał do podopiecznych Dariusza Kaszowskiego. Pierwszą kwartę gosodarze wygrali 24-22. Natomiast w drugiej odsłonie sobotniego meczu rozpoczęły się ich problemy. W drugich dziesięciu minutach goście wygrali dwunastoma punktami i na przerwę schodzili prowadząć 47-37.

Po zmianie stron koszykarze Sokoła zdołali odrobić stratę i przed decydującą rozgrywką był remis. W czwartej kwarcie raz jedna, a raz druga ekipa była na prowadzeniu. Na dziesięć sekund przed końcem meczu gospodarze prowadzili dwoma "oczkami" oraz mieli piłkę z boku. Jednak Dawid Zaguła przekroczył czas pięciu sekund i gospodarze stracili piłkę. Później niesportowy faul popełnił Kacper Majka. Goście zdobyli dwa punkty z rzutów wolnych i mieli jeszcze 4 sekundy na to by rozstrzygnąć losy meczu w regulaminowym czasie gry, ale nie udało im się zdobyć już punktów.

Dogrywkę lepiej rozpoczęli koszykarze Sokoła Łańcut, ale w miarę upływu czasu lepiej radzili sobie koszykarze z Opola. Ostatecznie to oni wygrali 94-92. Tym samym najprawdopdobniej Politechnika Opolska zagra w play-offach Suzuki 1 ligi koszykówki. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Adama Brenka, który rzucił 25 punktów.

PTG Rawlplug Sokół Łańcut - Politechnika Opolska 92-94 (24-22, 13-25, 28-18, 18-18, dogr. 9-11)