2021-03-20 21:31:00

Wólczanka Wólka Pełkińska musiała uznać wyższość Cracovii II

Wólczanka Wólka Pełkińska przegrała na wyjeździe z Cracovią II 0-2. (fot. Radek Kuśmierz)
Wólczanka Wólka Pełkińska przegrała z rezerwami Cracovii 0-2. Ekipa Marcina Wołowca zagrała bez Krzysztofa Pietlucha. W pierwszym składzie Wólczanki wystąpiło aż dziewięciu młodzieżowców.

Rezerwy ekstraklasowej Cracovii już po pięciu minutach objęły prowadzenie w meczu z Wólczanką Wólka Pełkińska. Najpierw strzałem głową w poprzeczkę trafił Ołeksiej Dytiatiev. Piłka trafiła pod nogi Krystiana Bracika, który skierował futbolówkę do siatki.

Trzynaście minut później goście mogli wyrównaćm, ale Mateusz Podstolak trafił w słupek. Do końca pierwszej połowy obie ekipy stworzyły sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramek, ale brakowało im odpowiedniego wykończenia.

Na początku drugiej części gry Kamil Matofij stanął przed szansą na wyrównanie, ale nie trafił w "światło bramki". Podopieczni Marcina Wołowca dążyli do zdobycia bramki, ale to gospodarze strzelili gola. Kwadrans przed końcem meczu Sylwester Lusiusz zagrał w uliczkę do Patryka Zauchy, która znalazł się w sytuacji sam na sam z Łukaszem Konefałem i pokonał golkipera Wólczanki.

1-0 Krystian Bracik (5)
2-0 Patryk Zaucha (76)