2021-03-20 22:58:00

Pierwszy ćwierćfinał dla PGE Skry Bełchatów! Asseco Resovia Rzeszów w pokonanym polu

Asseco Resovia Rzeszów przegrała w pierwszym meczu ćwierćfinałowym. Podopieczni Alberto Giulianiego musieli uznać wyższość PGE Skry Bełchatów. Rewanż już za tydzień.

Początek spotkania lepiej ułożył się dla PGE Skry Bełchatów, która jako pierwsza objęła prowadzenie. Po chwili jednak Asseco Resovia Rzeszów wyrównała, a następnie wygrywała. Mecz zrobił się ciekawy, a oba zespoły szły cios za cios. Ekipa z Podkarpacia starała się mieć cały czas potyczkę pod kontrolą, ale w końcówce zrobił się problem.

Miejscowi wyrównali, a następnie zaczęła się walka cios za cios. Lepsi w niej okazali się miejscowi, którzy wygrali pierwszego seta 25-23, a zamknął go udany blok Mateusza Bieńka. To widocznie podranżiło podopiecznych Alberto Giulianiego, którzy w drugiej odsłonie ruszyli do ataku. Początek zaczął się bardzo obiecująco, bowiem zespół z Rzeszowa wypracował sobie bardzo dobrą przewagę.

Przyjezdni kontrolowali przebieg seta i spokojnie zbliżał się do jego końca. Bełchatowianie nie zdołali nawet zagrozić ekipie z Rzeszowa, która doprowadziła do remisu 1-1. Trzecia odsłona starcia to była już wojna, a oba zespoły szły cios za cios. Nudy nie było, jednak z czasem prowadzenie objęli miejscowi, a następnie wypracowal przewagę.

PGE Skra Bełchatów w końcówce mocniej przycisnęła i wygrała seta 25-20, po tym jak zablokowany został Karol Butryn. Czarta odsłona lepiej rozpoczęła się dla ekipy z województwa łódzkiego, ale z czasem siatkarze z Rzeszowa wyrównali. Od tego czasu oba zespoły sżły cios za cios. Ekipa z Podkarpacia próbowała jeszcze nawiązać walkę, ale to gospodarze ostatecznie wygrali 25-19, a cały mecz 3-1.

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 3-1 (25-23, 11-25, 25-20, 25-19)