2021-03-20 21:33:00

Rawlplug Sokół Łańcut bez większych problemów wygrał z Księżakiem Łowicz

Rawlplug Sokół Łańcut odniósł kolejne zwycięstwo w lidze (fot. Patryk Górecki)
Rawlplug Sokół Łańcut odniósł kolejne ważne zwycięstwo w Suzuki 1 lidze mężczyzn. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego okazali się lepsi od Księżaka Łowicz.

Początek spotkania bardzo dobrze zaczął się dla Rawlplug Sokoła Łańcut, który jako pierwszy objął prowadzenie, a następnie wypracował sobie przewage. Księżak Łowicz próbował nawiązać walkę z ekipą "żółto-czarnych", jednak miejscowi kontrolowali przebieg meczu. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego robili swoje i po pierwszej kwarcie wygrywali 20-9.

Podrażniony zespół z województwa łódzkiego za wszelką cenę chciał odrobić straty, jednak szło to dość opornie. Łańcucianie trzymali rękę na pulsie i spokojnie rozgrywali spotkanie z Księżakiem, który caly czas próbował nawiązać walkę z drużyną gospodarzy. Ekipa z Łowicza w końcówce mocniej przycisnęła i zniwelowała dystans do sześciu oczek.

Sokół nie był z tego faktu zadowolony i tuż po zmianie stron ruszył do ataku. Miejscowi dobrze się prezentowali, a z czasem też wrzucili piąty bieg. "Żółto-czarni" nie dali dojść do słowa ekipie z Łowicza, która dwoiła się i troiła, ale nie dawało to oczekiwanego skutku. Łańcucianie przed ostatnią kwartą wygrywali 76-52.

Ostatnie dziesięć minut było w zasadzie formalnością, choć spacerku nie było. Czwarta kwarta była bardzo zacięta, a oba zespoły szły cios za cios. Sokół wynik miał cały czas pod kontrolą i utrata okazałej przewagi była niezagrożona. Spotkanie ostatecznie zakończyło się pewną wygraną drużyny z Łańcuta w stosunku 98-70.

Rawlplug Sokół Łańcut - Księżak Łowicz 98-70 (20-9, 21-26, 35-17, 22-18)

Rawlplug Sokół Łańcut: Inglot 6, Zaguła 13, Fraś, Kulikowski 6, Karolak 7, Małgorzaciak, Klima 15, Pełka 20, Noga 0, Majka 10, Czerwonka 21

Księżak Łowicz: Kramarz 2, Jakubiak 8, Stopierzyński 19, Grod 6, Fatz 2, Świderski 2, Bodych 16, Kobus 15, Leszczyński

Sędziowali: Marek Czernek, Michał Pogon, Błażej Rymarczyk

Komisarz: Jan Kuniec