2021-03-19 19:12:00

Było łatwo i przyjemnie! Developres SkyRes Rzeszów pewnie pokonał Energa MKS Kalisz

Developres SkyRes Rzeszów pewnie pokonał na wyjeździe Energa MKS Kalisz (fot. Patryk Górecki)
Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów bez większych problemów pokonały na wyjeżdzie Energa MKS Kalisz. Podopieczne Stephana Antigi pewnie wygrały 3-0.

Spotkanie od początku było pod dyktando Developresu SkyRes Rzeszów, który szybko objął prowadzenie. Podopieczne Stephana Antigi wypracowały sobie przewagę i wraz z upływającym czasem coraz bardziej odjeżdżały ekipie Energa MKS-u Kalisz. Miejscowe próbowały walczyć, ale popularne "Rysice" mecz miały pod kontrolną.

Pierwszy set zakończył się ich wygraną 25-19, a zamknęła go Gabriela Polańska. Druga odsłona także rozpoczęła się od wypracowania przewagi przez ekipę z Rzeszowa. Developres był bezlitosny dla zespołu z Wielkopolski, która cały czas próbowała zmniejszyć straty. Przyjazdne jednak cały czas robiły swoje i pewnie kroczyły w stronę zwycięstwa.

Popularne "Rysice" drugiego seta pewnie wygrały 25-10, a decydujący cios w nim zadała Anna Stencel. Developres w trzeciej części spotkania kontrolowały jego przebieg, nie dając dojść do słowa drużynie z Kalisza. Ta dwoiła się i troiła, ale ekipa znad Wisłoka była tego dnia bardzo dobrze dysponowana i ostatecznie wygrała 25-18, a cały mecz 3-0.

Energa MKS Kalisz - Developres SkyRes Rzeszów 0-3 (19-25, 25-10, 25-18)