http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2021-03-15 12:03:00

Klasa O Rzeszów: Łukasz Szczoczarz wrócił do gry i strzelił bramkę dla Stali II Rzeszów. "Tego się nie zapomina"

Łukasz Szczoczarz wrócił do gry i zdobył bramkę w debiucie. (fot. archiwum)
Łukasz Szczoczarz wrócił do gry i zdobył bramkę w debiucie. (fot. archiwum)
Stal II Rzeszów na inaugurację rundy wiosennej w Klasie O Rzeszów wygrała z Aramixem Niebylec 3-1. Jedną z bramek dla drugiej drużyny drugoligowca zdobył Łukasz Szczoczarz, który powrócił do gry z piłkarskiej emerytury. W 19. kolejce Strug SziK Tyczyn, Stal SPEC Łańut oraz Włókniarz Rakszawa zgodnie wygrały swoje mecze.
 
Łukasz Szczoczarz ponownie został zawodnikiem Stali Rzeszów. 37-latek zagrał wygranym meczu drugiej drużyny z Aramixem Niebylec. Stal ograła ekipę z Niebylca 3-1, a popularny "Szczota" zdobył jedną z bramek.
 
- Od dłuższego czasu trenuje z chłopakami. Bardzo dobrze znam się z Karolem (Wójcikiem, trenerem drugiej drużyny przy.red). Po konsultacji zdecydowaliśmy, że pomogę chłopakom w tej rundzie. Nie oznacza to, że wracam ogólnie do piłki, ale chcę się trochę poruszać. Przy okazji chcę pomóc w spokojnym utrzymaniu w Klasie O Rzeszów. W tej drużynie po za mną i Darkiem Jareckim występuje sama młodzież. Mam nadzieję, że swoim doświadczeniem wspomogę tych chłopaków. Po za tym chcę pograć - powiedział nam Łukasz Szczoczarz.

"Skupiam się tylko na rezerwach"

Czy zatem jak wzrośnie forma to będzie do dyspozycji Daniela Myśliwca w rozgrywkach 2 ligi? - Nie, nie. Skupiam się tylko na rezerwach. Czas mi nie pozwala, aby być w normalnym treningu, bo trenuje raz lub dwa razy w tygodniu. Odpowiada mi to, bo syn ma treningi w tym samym czasie co ja. Także nie muszę uciekać z domu (śmiech) - dodaje były napastnik m.in. Cracovii Kraków, Izolatora Boguchwała oraz Głogovii Głogów Małopolski.
Szczoczarz zaliczył dobry debiut, bowiem jego drużyna wygrała. Ponadto on zdobył jedną z bramek. - Tego się nie zapomina. Przed meczem rozmawialiśmy właśnie, że zawsze w debiucie zdobywałem bramki i tym razem nie może być inaczej. Akurat się udało i fajnie. To początek rundy, zobaczymy jak będzie dalej - zakończył 37-letni napastnik, który wrócił do gry w rozgrywkach ligowych po półrocznej przerwie.

Strug SziK Tyczyn wciąż na szczycie Klasy O Rzeszów

Dwie pozostałe bramki dla podopiecznych Karola Wójcika zdobył Dariusz Jarecki. Jedyną bramkę dla Aramixu strzelił Patryk Pilecki. Po za wygraną Stali i debiutem Łukasza Szczoczarza warte odnotowania jest zwycięstwo Strugu SziK TyczynStali SPEC Łańcut oraz Włókniarz Rakszawa.
 
W sobotę nie bez problemów podopieczni Krzysztofa Koraba pokonali KS Zaczernie 2-1. Bramki dla łańcucian zdobyli Valeriy Sokolenko oraz Mateusz Skała. Natomiast jedyną bramkę dla drużyny z Zaczernia strzelił Hubert Rączka. Warto dodać, że faworyt ligi kończył mecz w dziewiątkę, bowiem Skała i Sławomir Wójcik ujrzeli po dwie żółte kartki.
 
Natomiast w niedzielę dotychczasowy lider tabeli, czyli Strug Tyczyn gładko ograł na wyjeździe Strumyk Malawa 3-0. Bramki dla ekipy z Tyczyna zdobyli Kamil Drob, Przemysław Zieliński oraz Łukasz Janik
 
Swoje mecze wygrały również będące w czołówce Włókniarz Rakszawa oraz Błażowniaka Błażowa. W innym ciekawym meczu Sawa Sonina podzieliła się punktami z Wisłokiem Czarna. Remis również padł w meczu Startu Brzóza Stadnicka z Błękitem Żołynia.
 
1-0 Dariusz Jarecki (2-rzut karny)
1-1 Patryk Pilecki (25)
2-1 Łukasz Szczoczarz (39)
3-1 Dariusz Jarecki (42)
 

Wyniki meczów 19. kolejki:

 

Tabela klasy O Rzeszów:
 


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij