2021-03-15 12:36:00

Klasa O Stalowa Wola: Derby dla Sokoła Kamień, Unia Nowa Sarzyna rozprawiła się z Azalią [Podsumowanie 20. kolejki]

W stalowowolskiej okręgówce u góry bez zmian, bowiem swoje mecze wygrały Sokół Kamień oraz Unia Nowa Sarzyna. Udanie rundę rozpoczęła także Stal Gorzyce, która skromnie ograła Sokoła Sokolniki.

Sokół Kamień na inaugurację piłkarskiej wiosny grał derby z Podlesianką Kamień. Podopieczni Marka Kusiaka musieli wygrać to spotkanie, jeśli cały czas myślą o awansie do 4 ligi podkarpackiej. "Żółto-czarni" ostatniecznie dopisali do swojego dorobku trzy okczka, a jedynego gola w tym meczu, zdobył Dominik Bednarz w niemal samej końcówce.

1-0 Dominik Bednarz (87)

Swój mecz wygrała także Unia Nowa Sarzyna, która ograła na wyjeździe Azalię Wola Zarczycka. Dobre humory "Unitom" tuż przed przeerwą zapewnił Konrad Jandziński. Ekipie z Nowej Sarzyny było jednak mało i po zmianie stron, podwyższyła na 2-0, po golu Artura Łuczaka. Miejscowi kontakt złapali w 76. minucie, a na listę strzelców wpisał się Andrzej Sobota.

Ostatnie słowo w tym meczu należało do zespołu Unii, która na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, zdobyła trzecią bramkę, a jej autorem był Krystian Błajda. Stal Gorzyce pokonała u siebie Sokoła Sokolniki, po bramce Artura Kwiatkowskiego. Co jeszcze działo się w minionej kolejce stalowowolskiej okręgówki?

Stal Nowa Dęba pewnie ograła Bukową Jastkowice, a ŁKS Łowisko nie dał szans Słowianinowi Grębów. Transdźwig Stale nie miał litości dla zespołu Olimpii Pysznica, który pokonał aż 5-1. Udany początek rundy mają za sobą także rezerwy Siarki Tarnobrzeg, które pewnie wygrały u siebie z Czarnymi Lipa. Spotkanie Pogonii Leżajsk z LZS-em Ździary zostanie rozegrane 24 marca.