2021-03-13 17:16:00

Cenny punkt Apklan Resovii z Miedzią Legnica

Apklan Resovia zremisowała z Miedzią Legnica (fot. Maciej Decowski-Niemiec)
Piłkarze Apklan Resovii ugrali oczko w starciu z Miedzią Legnica. Rzeszowianie z pewnością jednak czują niedosyt, bowiem przez ponad 40 minut grali z przewagą zawodnika.

Częśćiej przy piłce od początku była Apklan Resovia, która za wszelką cenę chciała dziś wygrać. Miedź Legnica jednak mądrze się broniła i skutecznie wybijała piłki uderzane przez graczy gospodarzy. "Pasiaki" były bardzo aktywne z przodu, ale nie przekładało się to na zdobycze bramkowe. Warto nadmienić, że dobrze bronił Paweł Lenarcik.

Grośnie zrobiło się w 26. minucie, a gola zdobyć mógł Rafał Mikulec. Pomocnik beniaminka Fortuna 1 ligi zdecydował się na strzał, ale futbolówka poszybowała wysoko nad bramką. Legniczanie także mieli swoje okazje, jednak częściej atakował zespół znad Wisłoka. Mimo naporu, nie udało się miejscowym zdobyć gola i do przerwy było 0-0.

Druga połowa fatalnie rozpoczęła się dla Miedzi, która w 51. minucie straciła zawodnika. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną ujrzał Adrian Purzycki, wobec czego w lepszej sytuacjii był zespół z Podkarpacia. Apklan Resovia nie potrafiła jednak tego wykorzystać, choć okazje ku temu były, ale zawodziła skuteczność, bądź dobrze bronił Lenarcik.

Podopieczni Radosława Mroczkowskiego dwoili się i troili, ale nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze spisującą się tego dnia defensywę popularnej "Miedzianki". W końcówce meczu, jego wynik próbał zmienić jeszcze Kamil Antonik, ale uderzył wysoko nad poprzeczką. Spotkanie zakończyło się remisem, a "Pasiaki" mogą czuć niedosyt, po tym jak przez ponad czterdzieści minut grali z przewagą jednego gracza.

Apklan Resovia: Dybowski – Mikulec (86. Antonik), Kubowicz, Wasiluk, Wróbel, Soljić, Podhorin, Słaby, Jaroch, Demianiuk (76. Hebel), Zdybowicz (63. Kiełbasa)

Miedź Legnica: Lenarcik – Pleśnierowicz, Biernat, Purzycki, Gonzalez, Zapolnik (55. Bednarski), Tupaj (55. Garuch), Trondt, Joan Roman (65. Azikiewicz), Zieliński, Makuch

Żółte kartki: Wasiluk, Słaby - Purzycki, Biernat, Pleśnierowicz

Czerwona kartka: Adrian Purzycki (51-druga żółta)

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn)