2021-03-13 16:54:00

Sensacja w Białej Podlaskiej! Podlasie ograło Stal Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola (złote koszulki) przegrała na wyjeździe z Podlasiem Biała Podlaska (fot. Stal Stalowa Wola PSA_
Stal Stalowa Wola nie będzie miło wspominać wyjazdu do Białej Podlaskiej. Tam miejscowe Podlasie zaskoczyło "zielono-czarnych" i wygrało 2-1.

Piłkarze Podlasia Biała Podlaska już po niespełna kwadransie gry prowadzili ze Stalą Stalowa Wola. Maciej Wojczuk wbiegł w pole karne i dograł piłkę do Mariusza Chmielewskiego. Napastnik gospodarzy przyjął piłkę na jedenastym metrze od bramki Adriana Knurovskiego i strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera "Stalówki".

W kolejnych minutach piłkarze Jaromira Wieprzęcia próbowali doprowadzić do wyrównania, ale nie udała im się ta sztuka. Swoje okazje mieli Piotr Mroziński, piłka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę oraz Michał Mistrzyk. Uderzenie tego drugiego obronił Bartosz Wiktoruk. Tym samym do przerwy gospodarze prowadzili 1-0.

Pięć minut po zmienie stron piłkarze "Stalówki" przeprowadzili znakomitą kontrę. Aleksander Drobot prostopadłym podaniem uruchomił Kacpra Piechniaka. Napastnik w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi gości i w Białej Podlaskiej mieliśmy remis.

Zaledwie sześć minut później gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem Knurovskiego strzałem głową pokonał Jarosław Kosieradzki. W kolejnych minutach goście znów dążyli do wyrównania, jednak nie potrafili pokonać bramkarza Podlasia. W ostatniej akcji meczu piłkarze Stali Stalowa Wola stracili piłkę na własnej połowie.

Gospodarze wyprowadzili szybką akcję. Tomasz Andrzejuk dograł do Jakuba Łęckiego, ale piłka po strzale tego drugiego minęła lewy słupek bramki gości. Więcej tym meczu się nie wydarzyło. Faworyzowana Stal Stalowa Wola niespodziewanie przegrała z Podlasiem Biała Podlaska 1-2. Gospodarze po tym zwycięstwie przesunęli się od dwie lokaty w tabeli 3 ligi gr. IV.

1-0 Mariusz Chmielewski (12)
1-1 Kacper Piechniak (50)
2-1 Jarosław Kosieradzki (56)

Podlasie Biała Podlaska:
Krasowski – Salak, Kobza, Kocoł (71. Łęcki), Nieścieruk, Chmielewski (71. Martynek), Wojczuk, Dmitruk (62. Zabielski), Kosieradzki, Arkhipau, Andrzejuk

Stal Stalowa Wola:
Knurovsky - Szifer, Khorolskyi, Pietrzyk, Zięba, Mistrzyk, Mroziński, Wiktoruk, Drobot (69. Sobotka), Jopek, Piechniak ż (60. Płonka)