2021-03-01 18:42:00

Developres SkyRes Rzeszów mistrzem rundy zasadniczej! W pokonanym polu #VolleyWrocław

Developres SkyRes Rzeszów zapewnił sobie mistrzostwo rundy zasadniczej (fot. Developres SkyRes Rzeszów)
We Wrocławiu nudy nie było, a oba zespoły stworzyły kapitalne widowisko. Ostatecznie wygrał jednak Developres SkyRes Rzeszów, który zapewnił sobie mistrzostwo rundy zasadniczej.

Pierwszy set lepiej zaczął się dla Developresu SkyRes Rzeszów, który szybko objął prowadzenie. Radość podopiecznych Stephana Antigi nie trwała jednak zbyt długo, bowiem po chwili wyrównał #VolleyWrocław. Spotkanie od tego momentu zrobiło się bardzo zacięte, a oba zespoły szły cios za cios. W końcówce mocniej przycisnęły miejscowe, ale "Rysice" nie dały za wygraną.

Konieczna była gra na przewagi, a tej lepsze okazały się przyjezdne, które wygrały 26-24. Początek drugiej odsłony był wyrównany, a oba zespoły szły cios za cios. Wynik kręcił się wokół remisu, jednak z czasem przewagę zdobyła drużyna z Wrocławia. Developres nie dawał za wygraną i w końcówce doprowadził do wyrownania/

Ostatecznie jednak seta wygrał zespół z Wrocławia, który zamknął go udanym blokiem. Podrażniona drużyna znad Wisłoka była podrażniona i jak najszybciej ruszyła do ataku, celem doprowadzenie do wyrównania. Początek był bardzo zacięty, jednak z czasem ekipa z Rzeszowa znacznie odskoczyła, a następnie spokojnie dążyła do celu i zwyciężyła 25-17.

Na tablicy wyników było w setach 2-1 dla zespołu z Rzeszowa. #VolleyWrocław od początku trzeciej odsłony był konkretniejszy i wypracował sobie przewagę. "Rysice" widząc to, chciały jak najszybciej odrobić strate i to się udało, bowiem w pewnym momencie było 10-11. Radość była jednak krótka i szybko miejscowe odskoczyły. Balast punktowy był znaczny i set ostatecznie zakończył się wynikiem 25-20, po tym jak Marta Krajewska trafiła w siatkę.

Zwycięzcę musiał więc wyłonić tie-break. W nim walki nie brakowało, a stawką były przede wszystkim dwa oczka. Rzeszowianki dzięki wygranej mogły także świętować w fazie zasadniczej. Emocji nie brakowało, a obie drużyny zacięcie walczyły o każdą piłkę. Ostatecznie jednak to Developres wygrał 15-12, a cały cały mecz 3-2.

#VolleyWrocław - Developres SkyRes Rzeszów 3-2 (24-26, 25-23, 17-25, 25-20, 15-12)