2021-03-01 14:28:00

Stal Rzeszów przegrała z rezerwami Lecha Poznań w meczu 19. kolejki 2 ligi (fot. Robert Skalski)
Piłkarze Stali Rzeszów nie będą mile wspominać sobotniej inauguracji we Wronkach. Podopieczni Daniela Myśliwca przegrali z rezerwami Lecha Poznań aż 5-1. Zobaczcie skrót z tego spotkania.

Inauguracja w wykonaniu Stali Rzeszów nie była najlepsza, choć nie zapowiadało się na to. Podopieczni Daniela Myśliwca szybko objęli prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Adrian Laskowski, który niefortunnie interweniował. "Biało-niebiescy" nie zamierzali się zatrzymywać i wciąż atakowali, choć rezerwy Lecha Poznań także miały swoje okazje.

Kluczowym momentem w sobotnim meczu była sytuacja z 25. minuty, gdy Damian Kostkowski faulował Łukasza Szramowskiego. Cała rzecz działa się w polu karnym, wobec czego arbiter odgwizdał "jedenastkę" oraz wyrzucił z boiska defensora Stali. Po chwili do piłki podszedł doświadczony Sergiej Krivets i pewnym uderzeniem pokonał Wiktora Kaczorowskiego.

Rzeszowianie próbowali jeszcze nawiązać walkę z ekipą miejscowych, jednak "Kolejorz" z każdą minutą coraz bardziej się rozkręcał. Lech tuż przed przerwą dopiął swego i zdobył gola na 2-1, którego autorem był Jakub Karbownik. Zawodnik ten po zmianie stron zaliczył wejście smoka, bowiem 46. minucie ekipa dowodzona przez Artura Węskę prowadziła dwiema bramkami.

Lech nie zamierzał się zatrzymywać i cały czas szukał kolejnych okazji do zdobycia bramek. Stal natomiast starała się zniwelować straty, jednak gra w osłabieniu w tym nie pomagała. Ostatecznie mecz zakończuł się pewną wygraną ekipy z Poznania w stosunku 5-1, a do siatki dwukrotnie jeszcze trafił Filip Marchwiński.

0-1 Adrian Laskowski (8-samobójcza)
1-1 Sergiej Krivets (26-rzut karny)
2-1 Jakub Karbownik (42)
3-1 Jakub Karbowinik (47)
4-1 Filip Marchwiński (65)
5-1 Filip Marchwiński (67)

Lech II Poznań: Krzysztof Bąkowski - Filip Borowski, Tomasz Dejewski, Wojciech Onsorge, Krystian Palacz - Łukasz Szramowski (73. Adrian Ratajczyk), Antoni Kozubal, Adrian Laskowski (79. Jakub Białczyk), Filip Marchwiński (79. Igor Ławrynowicz), Jakub Karbownik (73. Karol Smajdor) - Siergiej Krivets (69. Ołeksandr Jacenko)

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski - Radosław Sylwestrzak (65. Ramil Mustafajew), Damian Kostkowski, Jarosław Fojut (57. Łukasz Góra), Piotr Głowacki - Błażej Szczepanek, Wojciech Reiman, Damian Michalik (39. Bartosz Wolski) - Krystian Pieczara (65. Grzegorz Goncerz), Rafał Maciejewski (65. Dawid Olejarka), Mariusz Sławek

Żółte kartki: Onsorge, Palacz - Kostkowski, Sylwestrzak, Maciejewski, Sławek, Goncerz

Czerwona kartka: Damian Kostkowski (25-faul taktyczny)