http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2021-02-28 20:16:00

SPR Stal Mielec przegrała z Grupa Azoty SPE-em Tarnów

SPR Stal Mielec przegrała w derbach z Grupa Azoty SPR Tarnów (fot. Anna Jajkiewicz/SPR Stal Mielec)
SPR Stal Mielec przegrała w derbach z Grupa Azoty SPR Tarnów (fot. Anna Jajkiewicz/SPR Stal Mielec)
W niedzielne popołudnie zostały rozegrane derby pomiędzy SPR Stalą Mielec a Grupa Azoty SPR Tarnów. Spotkanie zakończyło się wygraną ekipy z Małopolski.
 
Grupa Azoty SPR Tarnów mocno weszła w spotkanie. W pierwszych 2 minutach celne strzały na bramkę oddali Rennosuke Tokuda oraz nowy zawodnik tarnowian, Ajdin Zahirović. SPR Stal Mielec jednak szybko odpowiedziała trafieniami na bramkę Patryka Małeckiego i po czterech minutach był remis. Gra była zacięta, obie drużyny walczyły.
 
Jedni i drudzy dawali z siebie wszystko zarówno w ataku, jak i w obornie, co skutkowało dwoma żółtymi kartkami dla tarnowian. Najpierw żółty kartonik powędrował w stronę Łukasza Kużdeby, a 2 minuty później do Przemysława Mrozowicza. Pierwsze 15 minut należało do drużyny z Tarnowa, która starała się utrzymywać kilkubramkowe prowadzenie
 
Po tym czasie, zawodnicy SPR Stali Mielec pokazali nieco lepszą grę i w 26. minucie doprowadzili do remisu 9-9. Chwilę później nad mielczanami zawisły jednak ciemne chmury. Karę dwóch minut otrzymali kolejno Rafał Krupa, Łukasz Janyst i Goran Andelić i drugą połowę zakończyli z czterema zawodnikami na boisku.
 
Tarnowianie grę w przewadze zwyciężyli jedną bramką i po 30 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 11-10. Druga połowa również rozpoczęła się dobrą grą podopiecznych Patrika Liljestranda. Świetna dyspozycja Patryka Małeckiego z bramce oraz skuteczna gra w ataku pomogła wypracować tarnowianom bezpieczną przewagę w 46. minucie.
 
Drużyna gości nie poddała się jednak i starała się odrabiać straty. Celne strzały Marka Monczki sprawiały, że przewaga gospodarzy stopniowo topniała i w 58. minucie mieliśmy wynik 22-18, a Liljestrand poprosił o chwilę rozmowy ze swoimi zawodnikami. Zaraz po powrocie do gry bramkę zdobył Kosta Petrović
 
Na niespełna dwie minuty przed końcem spotkania różnica bramek wynosiła zaledwie 2. Tarnowscy kibice wstrzymali oddech, a do zespołu z Mielca na chwilę wróciły nadzieje na wyszarpanie ważnych punktów, jednak bramki Rennosuke Tokudy oraz Kacpra Majewskiego ostatecznie pogrążyły drużynę SPR Stali Mielec i mecz zakończył się rezultatem 24-20 na korzyść gospodarzy.
 
Grupa Azoty SPR Tarnów - SPR Stal Mielec 24-20 (11-10)
 
Grupa Azoty SPR Tarnów: Małecki, Liljestrand, Ciochoń – Tokuda 6, Majewski 2, Wojdan 4, Sanek, Kowalik, Wajda, Dadej 2, Kużdeba 1, Pedryc, Kniazeu 2, Mrozowicz 2, Zahirović 4, Yoshida 1
 
SPR Stal Mielec: Andelić, Witkowski – Wilk 2, Janyst 2, Oliviera, Mochocki, Flont, Nowak, Valyntasu 1, Petrović 5, Krytski, Wojdak 2, Ivanović, Krupa 2

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

he 2021-02-28 22:49:42 0 0

luzik

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij