2021-02-21 16:21:00

Eurobud JKS Jarosław pokonał Młyny Stoisław Koszalin

Eurobud JKS Jarosław pokonał Młyny Stoisław Koszalin (fot. PGNiG Superliga kobiet)
Szczypiornistki Eurobud JKS-u Jarosław w końcu się przełamały i pokonały na własnym parciecie Młyny Stosiław Koszalin. Bardzo dobrze prezentowała się Aleksandra Zimny.

Pierwszą akcję punktową w meczu wyprowadził Eurobud JKS Jarosław, w konkretnie Aleksandra Zimny. Dwie kolejne także należały do ekipy "czarno-niebieskich", które w niespełna cztery minuty zbudowały trzypunktową przewagę. Po dziesięciu minutach spotkania gospodynie prowadziły 5-3. Od kontaktowego rzutu Lesii Smolinh drużyny punktowały niemal naprzemiennie.

W 16. minucie trener Młyny Stoisław Koszalin Waldemar Szafulski, przy trzypunktowym prowadzeniu gospodyń, poprosił o czas dla swojego zespołu. Przerwa zdecydowanie lepiej podziałała na dobrze dysponowane zawodniczki z Jarosławia, które szybko powiększyły przewagę. Dopiero w 22. minucie Gabriela Urbaniak przełamała złą passę

Rzut Julii Pietras po świetnym podaniu Katarzyny Kozimur pozwolił na powrót do sześciopunktowego prowadzenia. W końcówce pierwszej części meczu ekipa z Koszalina znacznie poprawiła grę i zmniejszyła dystans punktowy. W drugą połowę spotkania zdecydowanie lepiej weszły przyjezdne, które w 34. minucie doprowadziły do remisu.

Rzut karny w wykonaniu Lesii Smolinh pozwolił Koszaliniankom na objęcie pierwszego w tym meczu prowadzenia. Stratę wyrównała Aleksandra Zimny. Żadnej z ekip, aż do 47. minuty nie udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Sytuację zmienił rzut Iulii Andriichuk. Nieco ponad trzy minuty gry wystarczyły gospodyniom na wyrównanie wyniku, a następnie na objęcie prowadzenia.

Po serii czterech obronionych rzutów Karoliny Szczurek, na pięć minut przed zakończeniem meczu, drużyna z Jarosławia nadal prowadziła jedną bramką. Rzut Valentiny Nestsiaruk pozwolił drużynie gospodyń odskoczyć na dwa punkty, a na doprowadzenie do remisu pozostało Koszaliniankom tylko 57 sekund. Czas ten wykorzystała jednak Sylwia Matuszczyk, która tuż przed końcową syreną zdobyła dla swojej drużyny bramkę numer 28.

Eurobud JKS Jarosław - Młyny Stoisław Koszalin 28-25 (16-13)

Eurobud JKS Jarosław: Szczurek, Ciąćka – Matuszczyk 1, Nestsiaruk 4, Pietras 7, Zimny 11, Kozimur 5, Guziewicz, Donets, Mikosz, Strózik, Parandii

Młyny Stoisław Koszalin: Krebs, Zimny, Filończuk – Urbaniak 3, Haric 4, Volovnyk 1, Nowicka 1, Rycharska 3, Smolinh 9, Borysławska 2, Adriichuk 2, Mączka, Kowalik, Somionka