https://www.dikyspray.pl/

https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-02-21 16:21:00

Eurobud JKS Jarosław pokonał Młyny Stoisław Koszalin

Eurobud JKS Jarosław pokonał Młyny Stoisław Koszalin (fot. PGNiG Superliga kobiet)
Eurobud JKS Jarosław pokonał Młyny Stoisław Koszalin (fot. PGNiG Superliga kobiet)
Szczypiornistki Eurobud JKS-u Jarosław w końcu się przełamały i pokonały na własnym parciecie Młyny Stosiław Koszalin. Bardzo dobrze prezentowała się Aleksandra Zimny.
 
Pierwszą akcję punktową w meczu wyprowadził Eurobud JKS Jarosław, w konkretnie Aleksandra Zimny. Dwie kolejne także należały do ekipy "czarno-niebieskich", które w niespełna cztery minuty zbudowały trzypunktową przewagę. Po dziesięciu minutach spotkania gospodynie prowadziły 5-3. Od kontaktowego rzutu Lesii Smolinh drużyny punktowały niemal naprzemiennie.
 
W 16. minucie trener Młyny Stoisław Koszalin Waldemar Szafulski, przy trzypunktowym prowadzeniu gospodyń, poprosił o czas dla swojego zespołu. Przerwa zdecydowanie lepiej podziałała na dobrze dysponowane zawodniczki z Jarosławia, które szybko powiększyły przewagę. Dopiero w 22. minucie Gabriela Urbaniak przełamała złą passę
 
Rzut Julii Pietras po świetnym podaniu Katarzyny Kozimur pozwolił na powrót do sześciopunktowego prowadzenia. W końcówce pierwszej części meczu ekipa z Koszalina znacznie poprawiła grę i zmniejszyła dystans punktowy. W drugą połowę spotkania zdecydowanie lepiej weszły przyjezdne, które w 34. minucie doprowadziły do remisu.
 
Rzut karny w wykonaniu Lesii Smolinh pozwolił Koszaliniankom na objęcie pierwszego w tym meczu prowadzenia. Stratę wyrównała Aleksandra Zimny. Żadnej z ekip, aż do 47. minuty nie udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Sytuację zmienił rzut Iulii Andriichuk. Nieco ponad trzy minuty gry wystarczyły gospodyniom na wyrównanie wyniku, a następnie na objęcie prowadzenia.
 
Po serii czterech obronionych rzutów Karoliny Szczurek, na pięć minut przed zakończeniem meczu, drużyna z Jarosławia nadal prowadziła jedną bramką. Rzut Valentiny Nestsiaruk pozwolił drużynie gospodyń odskoczyć na dwa punkty, a na doprowadzenie do remisu pozostało Koszaliniankom tylko 57 sekund. Czas ten wykorzystała jednak Sylwia Matuszczyk, która tuż przed końcową syreną zdobyła dla swojej drużyny bramkę numer 28.
 
Eurobud JKS Jarosław - Młyny Stoisław Koszalin 28-25 (16-13)
 
Eurobud JKS Jarosław: Szczurek, Ciąćka – Matuszczyk 1, Nestsiaruk 4, Pietras 7, Zimny 11, Kozimur 5, Guziewicz, Donets, Mikosz, Strózik, Parandii
 
Młyny Stoisław Koszalin: Krebs, Zimny, Filończuk – Urbaniak 3, Haric 4, Volovnyk 1, Nowicka 1, Rycharska 3, Smolinh 9, Borysławska 2, Adriichuk 2, Mączka, Kowalik, Somionka

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij