https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-02-01 16:21:00

Dawid Burka w rezerwach Wisły Płock! Ostatnio grał w Texom Sokole Sieniawa

Dawid Burka został nowym zawodnikiem rezerw Wisły Płock (fot. Radosław Kuśmierz)
Dawid Burka został nowym zawodnikiem rezerw Wisły Płock (fot. Radosław Kuśmierz)
Dawid Burka został nowym zawodnikiem czwartoligowych rezerw Wisły Płock. 21-letni obrońca ostatnio reprezentował barwy Texom Sokoła Sieniawa, wicelidera 3 ligi gr. IV.
 
Dawid Burka został nowym zawodnikiem czwartoligowych rezerw Wisły Płock. 21-letni obrońca ostatnio reprezentował barwy Texom Sokoła Sieniawa, wicelidera 3 ligi gr. IV. Jesienią rozegrał siedemnaście spotkań. Piłkarz do ekipy "Nafciarzy" trafił zasadzie transferu definitywnego i podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2022 z opcją przedłużenia o sezon.
 
Nowy nabytek klubu z Mazowsza, pierwsze kroki stawiał w Ekoballu Sanok. Kolejnym przystankiem w karierze obrońcy były Karpaty Krosno, gdzie przeszedł przed rundą wiosenną sezonu 2013/14. W barwach ekipy z "Miasta Szkła" grał w juniorach, rezerwach oraz pierwszej drużynie. Na poziomie 3 ligi gr. IV rozegrał dotychczas 51 spotkań.
 
Warto wspomnieć, że w 2019 roku Dawid wziął udział w VI edycji test-meczu Ty Też Masz Szansę! W drużynie rezerw Wisły był sprawdzany już pod koniec 2020 roku. Wówczas zagrał w sparingu z Escolą Varsovia Warszawa, a następnie udał się z rezerwami "Nafciarzy" na zimowy obóz w Busku-Zdroju. Wystąpił też w grach testowych z GKS-em Nowiny, Koroną II Kielce, Wisłą Płock i Błonianką Błonie.
 
-Burka pomimo młodego wieku ma bogate doświadczenie seniorskie. W III lidze spędził już trzy sezony i większość meczów rozegrał w pełnym wymiarze czasowym. Dawid to chłopak, który ma świetny charakter i cechy przywódcze. Jestem przekonany, że będzie idealnie pasował do naszej drużyny, co potwierdził w kilku sparingach - powiedział na łamach oficjalnej Marek Brzozowski, trener Wisły II Płock.
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij