2021-01-30 06:41:00

Porażka Eurobud JKS-u Jarosław z Zagłębiem Lubin

Eurobud JKS Jarosław przegrał z Zagłębiem Lubin (fot. Patryk Górecki)
Eurobud JKS Jarosław nie dał rady Zagłębiu Lubin. Ppdopieczne Reidara Moistada przegrały na terenie lidera 32-24.

Mecz rozpoczął się od udanej interwencji Moniki Maliczkiewicz i szybkiej bramki Patrycji Matieli. W czwartej minucie było już 4-0, a w głównej roli znów wystąpiła bramka Zagłębia Lubin oraz skrzydłowa Adrianna Górna, która zaliczyła trzy szybkie trafienia, jedno z karnego i dwa po kontrach. Już wtedy czas dla swojej drużyny wziął Reidar Moistad.

Chwilę później wynik po stronie przyjezdnych otworzyła Katarzyna Kozimur, wyróżniająca się zawodniczką Eurobud JKS-u Jarosław. "Miedziowe" wciąż jednak dyktowały warunki gry, a bramkę gości co z drugiej linii bombardowała Patrycja Świerżewska, która w pierwszej połowie na listę strzelców wpisała się aż sześć razy i obok Moniki Maliczkiewicz i Adrianny Górnej była główną aktorką pewnego prowadzenia do przerwy.

Od początku drugiej połowy lubinianki powiększały swoją przewagę. Zagłębie z minuty na minutę się rozpędzało i nie pozwalało rywalkom złapać oddechu. Gospodynie grały skutecznie i efektownie, a dwanaście minut przed końcem spotkania prowadziły już różnicą dziesięciu bramek i było po meczu. W końcówce sztab szkoleniowy Zagłębia dał pograć zmienniczkom, a po raz kolejny dobrze na skrzydle zaprezentowała się Kinga Stanisławczyk.

Zagłębie Lubin - Eurobud JKS Jarosław 32-24 (18-13)

Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk 3, Grzyb 5, Hartman, Kurdzielewicz, Górna 6, Drabik 5, Galińska, Zawistowska, Kochaniak 2, Matieli 2, Noga 1, Belmas 1, Świerżewska 7, Milojević

Eurobud JKS Jarosław: Szczurek – Guziewicz 1, Mikosz 2, Ciąćka, Nestsiaruk 3, Pietras 2, Zimny 6, Strózik 2, Kozimur 7, Parandii 1