https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-01-21 10:07:00

POLADA zwiększyła karę dla zawodników Pogoni Siedlce! Cztery lata dyskwalifikacji

Chyba każdy doskonale pamięta sprawę zawodników Pogoni Siedlce, którą opisywaliśmy na łamach naszego portalu. Ta, jak się okazuje, jeszcze nie została zakończona. POLADA zwiększyła karę zawodnikom, którzy wówczas reprezentowali barwy drugoligowca.
 
W październiku 2019 roku, na łamach naszego portalu informowaliśmy, że kilku piłkarzy Pogoni Siedlce jest podejrzanych o doping. Sprawa ta nie umknęła uwadze Polskiej Agencji Antydopingowej, która wydała wtedy specjalne oświadczenie na stronie antydoping.pl. Według tejże organizacji, zawodnicy niebiesko-białych mieli dopuścić się niedozwolonych infuzji. Cały artykuł możecie przeczytać TU.
 
Śledztwo wobec grupy piłkarzy dowiodło, że dopuścili się oni procederu. Sześciomiesięczną dyskwalifikacją zostali ukarani wtedy Aya Diouf, Tomasz Margol, Marcin Kozłowski, Piotr Smołuch, Kacper Falon, Sebastian Krawczyk oraz Artur Balicki. Na klub została natomiast nałożona kara ujemnych sześciu punktów, która jednak później została zmniejszona.
 
Wydawało się, że sprawa została już zakończona. Nic bardziej mylnego. Wczoraj na Twitterze dyrektor POLADA Michał Rynkowski poinformował, że Panel Dyscyplinarny II Instancji z odwołania Światowej Agencji Antydopingowej postanowił o zwiększeniu kary zawodnikom Pogoni Siedlce. Uznając, że przyjęcie infuzji dożylnych przez zawodników było celowe, oraz że zawodnicy nie udzielili znaczącej pomocy nałożono karę 4 lat dyskwalifikacji.
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij