2021-01-20 21:28:00

Gładka wygrana Developresu Sky Res Rzeszów! San Pajda Jarosław dzielnie walczył

Developres SkyRes Rzeszów pewnie pokonał Asotra Płomień Sosnowiec (fot. Patryk Górecki)
Dziś zostały rozegrane mecze 1/8 Pucharu Polski. Bez większych problemów wygrał Developres SkyRes Rzeszów, zaś blisko sprawienia niespodzianki był San-Pajda Jarosław.

Developres SkyRes Rzeszów na wyjeździe mierzył się z Asotra Płomieniem Sosnowiec. Podopieczne Stephana Antigi wygrały bez większych problemów. Popularne "Rysice" w pierwszym secie pokonały gospodynie 25-17. W kolejnych dwóch natomiast, ekipa znad Wisłoka zwyciężała odpowiednio 25-15 i 25-19. Zespół ze stolicy Podkarpacia w 1/4 zmierzy się z Grupa Azoty Chemikiem Police.

Dziś ponadto grały także zespoły Sanu-Pajda Jarosław oraz Stali Mielec. Ekipa z Jarosławia dzielnie walczyła z #VolleyWrocław. Spotkanie wydawało się, że gładko wygra zespół z województwa dolnośląskiego, który po dwóch setach prowadził już 2-0. Nie przeszkodziło to jednak podopiecznym Piotra Pajdy by napsuć krwi wyżej notowanemu rywalowi.

Zespół z Jarosławia fatalanie rozpoczął trzeciego seta, jednak szybko się podniósł i mozolnie zaczął odrobić straty. Popularne "Biszkopty" w końcówce stanęły na wysokości zadania i złapały kontakt. Zmotywowane gospodynie chciały pójść za ciosem i doprowadzić do wyrównania. San-Pajda kontrolował przebieg starcia i wydawało się, że 2-2 przyjdzie łatwo i przyjemnie. W końcówce zrobiło się nerwowo, ale ostatecznie udało się wygrać 25-22 i doprowadzić do remisu.

Podopieczne Piotra Pajdy stanęły przed możliwością sprawienia dużej niespodzianki. Tie-break był niezwykle wyrównany, a oba zespoły szły cios za cios. Górą jednak okazały się przyjezdne które wygrały 15-12, a cały mecz 3-2. Stal Mielec natomiast przegrała z E.Leclerc Moya Radomką Radom. Zespół z Mazowsza pewnie wygrał 3-0.

Asotra Płomień Sosnowiec - Developres SkyRes Rzeszów 0-3 (17-25, 15-25, 19-25)

San-Pajda Jarosław - #VolleyWrocław 2-3 (14-25, 17-25, 25-22, 25-22, 12-15)

Stal Mielec - E.Leclerc Moya Radomka Radom 0-3 (17-25, 17-25, 16-25)