2021-01-20 20:40:00

Rawlplug Sokół Łańcut ponownie pokonał Miasto Szkła Krosno

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał w derbach Podkarpacia Miasto Szkła Krosno (fot. Patryk Górecki)
Za nami kolejne derby Podkarpacia! Rawlplug Sokół Łańcut wygrał bój o prymat w województwie i pokonał Miasto Szkła Krosno. Emocji nie brakowało.

Spotkanie rozgrywane w Hali Bursaki od początku było wyrównane. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut, jednak Miasto Szkła Krosno po chwili zmniejszyło stratę. Miejscowi cały czas próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak żółto-czarni trzymali w miarę bezpieczny dystans. Przewaga podopiecznych Dariusza Kaszowskiego po pierwszej kwarcie wynosiła sześć oczek.

Obraz gry po krótkiej przerwie nie uległ zmianie i nadal gospodarze próbowali nawiązać walkę z ekipą z Łańcuta. Ta z czasem jednak odskoczyła i w pewnym momencie prowadziła 46-25. W końcówce drugiej kwarty Miasto Szkła jednak odrobiło trochę strat, ale dystans do Sokoła wynosił 11 punktów. Lepsze humory po pierwszej połowie z pewnością mieli żółto-czarni.

Ekipa Marcina Radomskiego była mocno podrażniona i po zmianie stron ruszyła do odrabiania strat. Krośnianie na parkiecie prezentowali się bardzo dobrze, a dystans do drużyny z Łańcuta zaczął maleć. W pewnym momencie, Miasto Szkła objęło prowadzenie, co widocznie rozzłościło zespół Sokoła. Ten szybko zaczął odrabiać straty.

Końcówka trzeciej kwarty była niezwykle emocjonującą, a to oznaczało, że ostatnie dziesięć minut było bardzo ciekawe. Gospodarze wygrywali 56-55, wobec czego w lepszych humorach przystępowali do ostatniej części gry. Sokół szybko jednak odzyskał prowadzenie, które po chwili podwyższył. Krośnianie nie zamierzali jednak tak tego zostawiać.

Miasto Szkła dzielnie walczyło i cały czas starało się doprowadzić do wyrównania. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego jednak kontrolowali sytuacje na parkiecie, nawet gdy przewaga wynosiła zaledwie oczko. Sokół w końcówce spotkania mocniej jednak przycisnął i odjechał miejscowym, ostatecznie wygrywając 88-75.

Miasto Szkła Krosno - Rawlplug Sokół Łańcut 75-88 (14-20, 21-26, 21-9, 19-33)

Miasto Szkła Krosno: Szczypiński 12, Oczkowicz 3, Ciesielski 6, Czujkowski 12, Krzywdziński 12, Łączyński, Ciechociński 9, Konopatzki 5, Walciszewski 2, Żmudzki 8, Wieloch 6

Rawlplug Sokół Łańcut: Inglot, Zaguła 16, Fraś 18, Kulikowski 0, Karolak 6, Małgorzaciak 20, Klima 21, Pełka 2, Noga, Czerwonka 5

Sędziowali: Robert Klukowski, Marek Czernek, Jakub Adameczek

Komisarz: Krzysztof Kołoszewski