https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2019-10-29 18:00:00

Rywal podkarpackich drugoligowców podejrzany o doping! Prokuratura bada sprawę

Podobne tematy 2 liga Pogoń Siedlce
Kilku piłkarzy Pogoni Siedlce ma poważne kłopoty (fot. Radosław Kuśmierz)
Kilku piłkarzy Pogoni Siedlce ma poważne kłopoty (fot. Radosław Kuśmierz)
Coraz głośniej w ogólnopolskich mediach w ostatnich dniach było o rywalu podkarpackich drugoligowców. Sprawą zajęła się prokuratura, a policja dokonała przeszukań. 

Odbierz bonus powitalny w wysokości 1200 PLN

Grupa piłkarzy Pogoni Siedlce jest podejrzana o przyjmowanie dopingu. Siedlcecki klub jest rywalem Stali Stalowa Wola, Apklan Resovii oraz Stal Rzeszów, a ponadto z zielono-czarnymi bije się o utrzymanie. Klub z ulicy Jana Pawła II 6 ma poważny problem.
 
Sprawa jest na tyle poważna, że nie umknęła uwadze Polskiej Agencji Antydopingowej, która dziś wydała specjalne oświadczenie na stronie antydoping.pl. Według tejże organizacji, zawodnicy Pogoni mieli dopuścić się niedozwolonych infuzji. 
 
Temat ten, także nie umknął Rzecznikowi Dyscyplinarnemu PZPN, który wezwał niebiesko-białych do wyjaśnienia całej sytuacji. Rzekome przyjmowanie dopingu miało się odbyć 16 października 2019 roku w Sielcach.
 
Prokuratura wszczęła śledztwo
 
Śledztwo w tej sprawie zaczęła prowadzić także Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Policja dokonała przeszukań i zabezpieczyła wszelkie przedmioty, które mogą być dowodem w całej sprawie. Ponadto podejrzani zawodnicy zostali przesłuchani.
 
Poniżej przedstawiamy komunikaty Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN oraz Polskiej Agencji Antydopingowej:
 
W związku z działaniami prewencyjnymi dotyczącymi przeciwdziałania dopingowi w piłce nożnej, Rzecznik Dyscyplinarny PZPN zwraca uwagę, iż wszelka suplementacja dla zawodników piłki nożnej winna być prowadzona pod ścisłą kontrolą lekarza klubowego, posiadającego stosowną licencję PZPN oraz specjalistyczną wiedzę odnośnie substancji i metod zabronionych sportowcom.
Przyjmowanie odżywek bez stosownej kontroli medycznej wiąże się z poważnym ryzykiem odpowiedzialności dyscyplinarnej. Stosowanie infuzji dożylnych (iniekcji), o objętości większej niż 100 ml w okresie 12 godzin, z wyłączeniem tych przyjętych w uzasadnionych przypadkach w trakcie hospitalizacji, zabiegów chirurgicznych lub badań klinicznych, jest zakazane.
Wszelkie podejrzane działania podlegają kontroli Polskiej Agencji Antydopingowej POLADA, a w przypadku podejrzenia przestępstw dopingu powodują wszczęcie przez Prokuraturę postępowań karnych.
Polska Agencja Antydopingowa informuje, iż wszczęła postępowanie w zakresie podejrzenia stosowania metody zabronionej w postaci infuzji dożylnych przez 7 zawodników piłki nożnej należących do Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Siedlce. Zawodnikom grozi kara 4 lat dyskwalifikacji. Sprawa jest rozwojowa. Ze względu na możliwość popełnienia przestępstwa POLADA udostępniła akta sprawy Prokuraturze Krajowej oraz Prokuraturze Okręgowej w Lublinie.
 
Policja zabezpieczyła dowody
 
Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 16 października 2019 r. w Siedlcach, narażenia ustalonych piłkarzy Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Siedlce na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez nieprzestrzeganie procedur medycznych, to jest czynu z art. 160 § 1 kk w zbiegu z art. 48 ust. 2 Ustawy z dnia 21 kwietnia 2017 r. o zwalczaniu dopingu w sporcie w zw. z art. 11 § 2 kk.
W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie na podstawie nakazów prokuratorskich dokonali przeszukań m.in. w pomieszczeniach Klubu Sportowego, gdzie zabezpieczone zostały przedmioty mogące stanowić dowody w sprawie, w tym dokumentacja medyczna i środki komunikacji.
Jednocześnie Polska Agencja Antydopingowa we współdziałaniu z funkcjonariuszami Policji dokonała pobrania materiałów do badań kontrolnych, których wyniki zostaną wykorzystane w toku śledztwa.
Informujemy, iż zgodnie z obowiązującą listą substancji i metod zabronionych niedozwolone są infuzje dożylne i (lub) iniekcje o objętości większej niż 100 ml w okresie 12 godzin, z wyłączeniem tych przyjętych w uzasadnionych przypadkach w trakcie hospitalizacji, zabiegów chirurgicznych lub badań klinicznych. W przeszłości stosowanie tego rodzaju dopingu zostało stwierdzone m.in. przez Samira Nasri (skazany na 18 miesięcy dyskwalifikacji) oraz Ryana Lochte (skazany na 14 miesięcy dyskwalifikacji).

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 3

Rozwiąż działanie =

H69 2019-10-29 18:11:42 9 2

Wywalic z ligi albo gramy fair play albo nie gramy wogóle

H69 2019-10-29 18:11:42 9 2

Wywalic z ligi albo gramy fair play albo nie gramy wogóle

Leszek Szumid****a 2019-10-29 20:10:21 7 1

Szpic do d..py i wypad do A klasy cholerni szpryciarze. !!!

~anonim 2019-10-30 11:01:33 2 3

Do 3 ligi Wywalić

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij