2021-01-02 20:22:00

Miasto Szkła Krosno dzielnie walczyło, ale przegrało z Grupa Sierleccy-Czarnymi Słupsk

Miasto Szkła Krosno przegrało w Słupsku (fot. Konrad Kwolek)
Miasto Szkła Krosno przegrało na inaugurację z Grupą Sierleccy-Czarnymi Słupsk. Zespół Marcina Radomskiego dzielnie walczył jednak ostatecznie na Podkarpacie wróci na tarczy.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Grupa Sierleccy-Czarnych Słupsk, jednak Miasto Szkła Krosno także miało swoje okazje. Zarówno jedni i drudzy chcieli udanie rozpocząć zmagania w 2021 roku. Podopieczni Marcina Radomskiego starali się nawiązać walkę z miejscowymi, jednak zespół z województwa pomorskiego po pierwszej kwarcie wygrywał 21-15.

Ekipa ze Słupska po krótkiej przerwie wciąż atakowała i z każdą minutą starała się powiększać przewagę. Nudy nie było, bowiem drużyna z Podkarpacia z czasem zaczynała odrabiać straty. Krośnianie tuż przed przerwą mocniej przycisnęli i zniwelowali stratę do czterech oczek. Goście byli podbudowani i z niecierpliwością czekali na drugą połowę.

Miasto Szkła Krosno było na fali i tuż po zmianie stron doprowadziło do wyrównania, a chwilę później objęło prowadzenie. Mecz był bardzo ciekawy, a oba zespoły szły cios za cios. Nudy na słupskim parkiecie nie było, a podkarpacki zespół starał się utrzymać prowadzenie. To się jednak nie udało i po trzeciej kwarcie, Czarni wygrywali 60-57.

Zapowiadało się więc bardzo emocjonujące dziesięć minut. Krośnianie za wszelką cenę chcieli wygrać na ciężkim terene. Obie ekipy dzielnie walczyły, jednak miejscowi utrzymywali bezpieczny dystans d ekipy z Krosna. Miasto Szkła próbowało nawiązać walkę i to się udało. Przyjezdnym zabrakło jednak czasu, którzy ostatecznie przegrali 82-81.

Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk - Miasto Szkła Krosno 82-81 (21-15, 18-20, 23-24, 20-22)

Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk: Kopciński, Kordalski 7, Rzechtalski, Długosz, Kulikowski 12, Przyborowski 5, Kurpisz 8, Słupiński 13, Pieloch 13, Pabian 14, Śmigielski 10

Miasto Szkła Krosno: Szczypiński 10, Oczkowicz 9, Ciesielski 2, Krzywdziński 9, Łączyński, Ciechociński 24, Walciszewski, Żmudzki 2, Szwedo 0, Wieloch 25

Sędziowali: Jacek Dolski, Tomasz Konopacki, Krystian Michalski

Komisarz: Dariusz Konecki