2021-01-03 19:13:00

Rawlplug Sokół Łańcut zdemolował Zetkama Doral Nysę Kłodzko

Rawlplug Sokół Łańcut pewnie pokonał ekipę z Kłodzka (fot. Rawlplug Sokół Łańcut)
Rawlplug Sokół Łańcut udanie zainaugurował tegoroczne zmagania i pewnie pokonał Zatkama Doral Nysę Kłodzko. Podkarpacki zespół nie miał litości dla rywala.

Spotkanie lepiej się rozpoczęło dla ekipy Zetkama Doral Nysy Kłodzko, która jako pierwsza objęła prowadzenie. Jak się okazało, dla gości były to miłe złego początki, bowiem Rawlplug Sokół Łańcut po chwili wyrównał, a następnie odskoczył drużynie z województwa dolnośląskiego. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego przeważali na parkiecie i wygrali pierwszą kwartę 24-12.

Zespół z Podkarpacia po krótkiej przerwie nadal był stroną przeważającą i z każdą minutą powiększał przewagę. Nysa starała się walczyć, jednak zespół z Łańcuta był tego dnia poprostu lepszy. Zanosiło się więc na bardzo udane rozpoczęcie 2021 roku, a Sokół do przerwy prowadził 50-28. Żółto-czarni po zmianie stron nie zamierzali się zatrzymywać i wciąż bardzo dobrze się prezentowali.

Łańcucianie cały czas przeważali, choć zespół z Kłodzka także miał swoje okazje. Przyjezdni nie umieli jednak znaleźć sposobu na dobrze spisujących się podopiecznych Dariusza Kaszowskiego. Ostatnia kwarta wydawało się więc, że będzie tylko i wyłącznie formalnością. Żółto-czarni nie dali szans ekipie Nysy i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 102-69.

Rawlplug Sokół Łańcut - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 102-69 (24-12, 26-16, 30-20. 22-21)

Rawlplug Sokół Łańcut: Zaguła 16, Fraś 13, Kulikowski 6, Karolak 19, Jankowski 19, Klima 8, Pełka 10, Noga 3, Majka 1, Czerwonka 7

Zetkama Doral Nysa Kłodzko: Weiss 9, Kowalski 5, Krajniewski 3, Rogalewski 7, Bernecki 4, Dawdo 16, Szymański 10, Nowakowski 15

Sędziowali: Michał Pogon, Grzegorz Łata, Marek Ulewiński

Komisarz: Zbigniew Nowocin