http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2020-12-15 15:02:32

"Cztery żywioły Saszy Załuskiej” – bestsellerowy cykl Katarzyny Bondy

Katarzyna Bonda to ceniona polska pisarka, autorka wielu znanych powieści kryminalnych. Źródłem jej popularności jest między innymi seria czterech książek, opowiadająca o losach młodej profilerki uwikłanej w wiele niewyjaśnionych spraw. Cykl “Cztery żywioły Saszy Załuskiej” obejmujący tomy “Pochłaniacz”, “Okularnik”, “Lampiony” oraz “Czerwony pająk” to wciągające kryminały, które zapewnią nam wielogodzinną rozrywkę na długie wieczory.  

Katarzyna Bonda – polska królowa kryminału

Urodzona w 1977 roku Katarzyna Bonda nie bez powodu jest nazywana polską królową kryminału. To dziennikarka i scenarzystka, która stworzyła wiele cenionych powieści kryminalnych. Jej pierwszym dziełem była “Sprawa Niny Frank”, która przyniosła jej w 2007 roku nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru.

W 2014 roku został natomiast wydany pierwszy tom kultowej serii o losach profilerki Saszy Załuskiej. W kolejnych latach doczekał się on trzech następnych części, będących kontynuacją historii lub powrotem do przeszłości głównej bohaterki. Jakie ciekawe wątki znajdziemy w tym słynnym cyklu?

Seria “Cztery żywioły Saszy Załuskiej”

Bestsellerową serię autorstwa Katarzyny Bondy pt. “Cztery żywioły Saszy Załuskiej” otwiera tom “Pochłaniacz”. Jego akcja opowiada o niewyjaśnionej śmierci dwójki rodzeństwa, które ginie w dwóch pozornie niepowiązanych ze sobą wypadkach. Po latach do głównej bohaterki zgłasza się właściciel sopockiego klubu muzycznego, obawiający się o własne życie. Zadaniem profilerki ma być zdobycie dowodów na domniemanego zabójcę, które okazują się być powiązane z tragicznym zgonem młodego rodzeństwa sprzed lat.

Kolejny tom – “Okularnik” – opowiada o przeprowadzce Saszy Załuskiej na wieś. Kobieta poszukuje tam ukojenia od pracy. Spokój zostaje jednak zakłócony przez porwanie panny młodej z wesela, w którym uczestniczy profilerka. Jest to następna zaginiona osoba związana z lokalnym biznesmenem, a w okolicznych lasach nieustannie odnajdywane są kolejne ludzkie szczątki. Wszystkie te sprawy mają jednak wspólny mianownik – tajemniczego Mercedesa okularnika.

Trzeci tom serii pod tytułem “Lampiony” to podróż do przeszłości głównej bohaterki. Musi ona odkryć mroczne tajemnice z lat swojej młodości, które mogą odwrócić jej życie do góry nogami. Jednocześnie na jej drodze staje tajemniczy podpalacz, którego celem stają się budynki położone na terenie Łodzi.

W ostatnim, czwartym tomie serii – “Czerwonym pająku” – dochodzi do porwania córki Saszy Załuskiej. Bohaterka zrozpaczona bezradnością policji rozpoczyna własne śledztwo, które dowodzi powiązań zniknięcia dziewczynki z samobójstwem dawnego przełożonego profilerki o pseudonimie “Dziadek”. Wiele osób włącza się w poszukiwania jej córki. Czy jednak uda się ją ocalić?

Cztery książki serii to odmienne, intrygujące tajemnice, które jednak zawsze wiążą się z postacią Saszy Załuskiej. Czy profilerka je rozwikła? Tego dowiecie się, czytając kryminały Bondy, trzymające w napięciu aż do ostatniej kartki.


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij