2020-12-14 18:49:00

Lider pokonany! Heiro Rzeszów ograło na wyjeździe Górnika Polkowice

Heiro pokonało lidera na jego terenie (fot. Heiro Rzeszów)
Heiro Rzeszów wygrało na terenie Górnika Polkowice i zmniejszyli do niego straty. Ekipa Piotra Ożóga wygrała z liderem i tym samym udanie zakończyła tegoroczne zmagania.

Sobotnie spotkanie doskonale rozpoczęło się dla Górnika Polkowice, który w 1. minucie objął prowadzenie, po pięknym strzale z dystansu Maksyma Panasenko. Heiro Rzeszów nie zamierzało tak tego zostawiać i czym prędzej ruszyło do odrabiania strat. Sztuka ta udała im się 180 sekund później, a wyrównał Michał Gąsior.

Mecz rozgrywany na terenie lidera był niezwykle zacięty, a oba zespoły liczyły tego dnia na wygraną. Zarówno jedni i drudzy mieli swoje okazje. Polkowiczanie prowadzenie odzyskali w 9. minucie, a na listę strzelców wpisał się ponownie Panasenko. Radość miejscowych nie trwała jednak zbyt długo, bowiem po chwili wyrównał, samobójczym trafieniem Patryk Potocki.

Sytuacja ta dodała ekipie Podkarpackich Dzików skrzydeł, bowiem 120 sekund później było już 2-3, a tym razem do siatki trafił Bartłomiej Przybyło. Rzeszowianie tuż przed przerwą, podwyższyli prowadzenie, a z gola cieszył się Sebastian Pawlak. Heiro po zmianie stron poszło za ciosem i ekipa znad Wisłoka w 22. minucie prowadziła już trzema trafieniami.

Górnik nie zamierzał z pewnością tak tego zostawiać i błyskawicznie ruszył do ataku. Mecz był bardzo zacięty i 30. minucie, gola dla mniejcowych zdobył Kamil Olszewski. Po chwili ekipa z Polkowic złapała kontakt, a z hat-tricka cieszył się Panasenko. Rzeszowianie czym prędzej rozpoczęli poszukiwania bramki, która by uspokoiła sytuacje na boisku.

Heiro szóstą bramkę w tym meczu zdobyło w 34. minucie, a na listę strzelców wpisał się Michał Gąsior, który tym samym ustrzelił hat-tricka. Mecz był do końca bardzo zacięty, bowiem 120 sekund później, miejscowi złapali kontakt za sprawą Pawła Wyżgi. Ostatnie słowo należało jednak do zespołu z Rzeszowa, który na dwie minuty przed końcem meczu, ustalil jego rezultat.

Górnik Polkowice - Heiro Rzeszów 5-7 (2-4)

1-0 Maksym Panasenko (1)
1-1 Michał Gąsior (4)
2-1 Maksym Panasenko (9)
2-2 Patryk Potocki (9-samobójcza)
2-3 Bartłomiej Przybyło (11)
2-4 Sebastian Pawlak (18)
2-5 Michał Gąsior (22)