2020-12-13 19:39:00

Zwycięski rzut Mateusza Szczypińskiego! Miasto Szkła Krosno pokonało Wisłę Kraków

Mateusz Szczypiński dał zwycięstwo ekipie Miasta Szkła Krosno! (fot. Konrad Kwolek)
Miasto Szkła Krosno w dramatycznych okolicznościach pokonało Wisłę Kraków 76-74. Zwycięstwo zapewnił Mateusz Szczypiński dziewięć sekund przed końcem meczu.

Początek meczu należał do koszykarzy Miasta Szkła Krosno w starciu z TS Wisłą Chemart Kraków. W pierwszej kwarcie imponował Dariusz Oczkowicz. Natomiast w drugiej odsłonie meczu bardzo dobrze spisywał się Alan Czujkowski.

Podopieczni Marcina Radomskiego osiągnęli nawet piętnastopunktowe prowadzenie. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy krośnianie prowadzili 42-27. Jednak w końcówce koszykarze Piotra Piechucha zniwelowali starty. Po dwóch kwartach na prowadzeniu było Miasto Szkła, ale tylko czterema punktami.

W trzeciej kwarcie obie ekipy prowadziły wyrównaną walkę i przed ostatnią odsłoną niedzielnego pojedynku wciąż wynik meczu był nierozstrzygnięty. Ostatnie dziesięć minut gry lepiej rozpoczęli krakowianie. Na dwie i pół minuty przed końcem Wisła prowadziła sześcioma punktami. Wówczas Radomski wziął czas. Od tamtej pory punktowali tylko krośnianie. 9 sekund przed końcem ponowne prowadzenie Miastu Szkła dał Mateusz Szczypiński rzutem za trzy punkty.

Ostatnia akcja meczu należała do Wisły, ale Maciej Maj nie trafił za trzy i ostatecznie po dramatycznym meczu Miasto Szkła Krosno pokonało Wisłę Kraków 76-74. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Oczkowicz, który zanotował 24 punkty. Alan Czujkowski zdobył 18 "oczek", a Szczypiński 14. Natomiast w ekipie gości najlepiej prezentował się Michał Chrabota zdobywca 19 punktów. 14 punktów dołożył Maciej Maj, a 12 "oczek" zdobył Jakub Żaczek.

Miasto Szkła Krosno - TS Wisła Chemart Kraków 76-74 (20-19, 25-22, 15-15, 16-18)