https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-11-19 09:34:00

Cellfast Wilki Krosno zamknęły skład na sezon 2021. O co powalczą w eWinner 1 lidze?

Patryk Wojdyło jest jedynym zawodnikiem, który został w Wilkach Krosno. (fot. Mateusz Biskup/Wilki)
Patryk Wojdyło jest jedynym zawodnikiem, który został w Wilkach Krosno. (fot. Mateusz Biskup/Wilki)
Cellfast Wilki Krosno po awansie do eWinner 1 ligi żużlowej postanowiły zrobić rewolucję w składzie. W drużynie został tylko Patryk Wojdyło. Na co stać beniaminka?
 
Cellfast Wilki Krosno wygrały wszystkie mecze w 2 lidze żużlowej i awansowały do eWinner 1 ligi. Najlepszym zawodnikiem drużyny i całej ligi został Wadim Tarasienko i już w trakcie sezonu był on kuszony ofertami z innych drużyn. Działacze zdawali sobię sprawę, że ciężko będzie zatrzymać w składzie rosyjskiego żużlowca. Okazało się to prawdą. Zaraz na początku okienka transferowego Abramczyk Polonia Bydgoszcz ogłosiła, że Tarasienko będzie startował w ekipie z miasta nad Brdą.

Nie powtórzyć błędu Polonii Bydgoszcz

Sezon wcześniej Polonia Bydgoszcz dokonała drobnych korekt w składzie po awansie i do ostatnich kolejek drżała o ligowy byt. Działacze klubu z Krosna nie chcieli powtórzyć błędy bydgoszczan i zdecydowali się wymienić niemal cały skład. Niemal, bo w Wilkach został kończący wiek juniora Patryk Wojdyło. Teraz wychowanek Stali Rzeszów będzie jeździł jako U24.
 
Cellfast Wilki Krosno działały szybko. Już w październiku doszło do wstępnego porozumienia z Andrzejem Lebedewem, Mateuszem Szczepaniakiem oraz Danielem Jeleniewskim. Wszyscy ci zawodnicy później zostali ogłoszeni jako nowi "rajderzy" Wilków. Szukano jeszcze lidera drużyny i pierwszym wyborem Grzegorza Leśniaka był Niels Kristian Iversen. Kiedy wydawało się, że wszystko jest ustalone ofertę beniaminka przebiła Unia Tarnów i Duńczyk zdecydował się na jazdę w "Jaskółkach". W związku z tym krośnieński klub zaczął sondować innych zawodników. W grę wchodzili Rohan Tungate, Peter Ljung, Troy Batchelor oraz Vaclav Milik.

Postawili na doświadczenie

Działacze krośnieńscy zdecydowali się postawić na doświadczenie i zrewanżować się Unii. W związku z tym podpisano umowę z Peterem Ljungiem. W poprzednich rozgrywkach Wilki Krosno wygrały 2 ligę praktycznie jednym składem. W sezonie 2021 będzie podobnie. Jednak na wypadek losowych zdarzeń zdecydowano się podpisać umowy z Mathiasem Thoernblomem, który w sezonie 2020 wystąpił w jednym meczu. Ponadto konkurencję na pozycji U24 będzie miał Wojdyło, bo w składzie są Jason Joergensen oraz młodzi David PacalajWitalij Kotlar.

Kto będzie trenerem? Jacy będą młodzieżowcy?

Doszło również do zmiany szkoleniowca. Janusz Ślączka dostał ofertę z GKM-u Grudziądz i w przyszlym sezonie będzie pracował w PGE Ekstralidze. Celffast Wilki Krosno jego następcę ogłoszą dopiero tuż przed startem rozgrywek. Podobny problem działacze mają z młodzieżowcami, bo w kadrze jest tylko Kacper Przybylski. Jednak wszystko wskazuje na to, że do klubu z Krosna na zasadzie wypożyczenia trafi Bartłomiej KowalskiEltrox Włókniarza Częstochowa. Klub poszukuje jeszcze drugiego młodzieżowca.

Celem spokojne utrzymanie

Cellfast Wilki Krosno chcą w sezonie 2021 wywlaczyć spokojne utrzymanie, ale po cichu działacze klubu liczą na wejście do pierwszej czwórki oraz jazdę w fazie play-off. Wydaje się, że wszystko będzie zależeć od tego jakich młodzieżowców uda się pozyskać ekipie z Krosna.
 
Pełna kadra Cellfast Wilków Krosno: Daniel Jeleniewski, Jason Joergensen (U24), Witalij Kotlar (U24)
Andrzej Lebiediew, Peter Ljung, David Pacalaj (U24), Mateusz Szczepaniak, Mathias Thoernblom, Patryk Wojdyło (U24). Jedynym juniorem w kadrze jest Kacper Przybylski.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij